У новій редакції законопроєкту про мобілізацію, скоріше за все, буде рішення про зняття броні від мобілізації для чинних депутатів та інших чиновників. Про це повідомляє "РБК-України" з посиланням на свої джерела.
Наразі Міноборони доопрацьовує законопроєкт після того, як його відкликав уряд. Так, у відомстві стверджують, що розробники законопроєкту хочуть пом'якшити норми, залишивши при цьому основну концепцію. Зокрема, це стосується обмежень щодо ухилянтів.
"Поки варіанта не видно. Зрозуміло, що треба розширювати базу мобілізованих. Але як це зробити без каральних заходів для ухилянтів, незрозуміло. Очевидно, прибиратимемо бронь для депутатів, чиновників тощо, щоб показати, що всі рівні. Практичного сенсу у цьому небагато, але інакше народ не зрозуміє", – сказав у розмові з виданням один із депутатів від "Слуги народу".
У той же час владою розглядається варіант повної відмови від повноцінного законопроєкту про мобілізацію. Натомість вони можуть прийняти декілька менших та більш специфічних, наприклад, окремо прописати норми демобілізації.
Військове керівництво не підтримує таку ідею. Вони побоюються, що якщо в один момент чимало військовослужбовців, які пішли до армії в перші місяці повномасштабної війни, отримають право на демобілізацію, а замінити їх не буде кому.
Нагадаємо, раніше в Міноборони повідомили, що підготували нову редакцію мобілізаційного законопроєкту.
Читайте також: Уряд відкликав законопроєкт про мобілізацію: коли можуть проголосувати нову редакцію – сюжет
Нагадаємо, раніше секретар комітету, народний депутат Роман Костенко заявив, що є питання до норм на всіх 73 сторінках мобілізаційного законопроєкту.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.