Мирослав Гай, ветеран АТО, волонтер
Мирослав Гай, ветеран АТО, волонтер 5 канал

Росія стягує ракетні комплекси, які здатні вражати об'єкти на всій території України – ветеран

Читайте по-русски
Військ РФ на кордонах вистачить, аби створити хаос та втрату управління при розгубленому президенті та депутатах, яким "пора валіть", вважає Мирослав Гай

Російських військ поблизу кордонів та на окупованих територіях не вистачить, аби боротися із Збройними силами України, але стягнені ракетні комплекси дають змогу РФ вражати об'єкти на всій території країни, тому при розгубленому президенті та депутатах, які тікатимуть з країни за ознак загрози, цих сил вистачить, аби створити хаос та втрату управління. Про це в ефірі ток-шоу "ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова" на "5 каналі" сказав ветеран АТО, волонтер Мирослав Гай.

"У Росії дійсно стоїть угруповання десь 80 тисяч, і 900 танків тільки на території ОРДЛО – два армійських корпуси плюс дві батареї ППО – батарея в Криму плюс батарея в Ростові, які закривають повністю Україну від повітря. Плюс Росія стягує ударні ракетні комплекси, які будуть здатні завдати уражень по всій глибині України – по штабах, по складах боєприпасів, по критичній інфраструктурі", – зазначив він.

"Якщо Росія остаточно вирішить кинутися в безумство, то в нас почнеться не з того, що прийдуть 80 тисяч, яких справді не вистачить, щоб боротися із Збройними силами України, бо в нас 150 тисяч тільки сухопутних військ, а загалом чисельність 250 тисяч. Але цього вистачить, аби створити хаос і втрату управління. Особливо з депутатами, які в Верховній Раді при виступі головнокомандувача дозволяють собі писати "пора валіть із етой страни". Ми навіть зібрати їх у сесійній залі не зможемо, щоб вони проголосували мобілізацію", – зауважив Гай.

"Слава Богу, в другому читанні депутати цієї каденції ухвалили закон про військовий резерв, щоб дати можливість Зеленському мобілізувати резервістів без рішення Верховної Ради, яка вже нам показала, що збирається частково тікати під час таких загроз", – додав ветеран.

"Я подивився відео з фронту і шокований. Президент дуже розгублений. Я не прошу від нього – він не військовий експерт, щоб володіти оперативною обстановкою і розумітися в тактичній обстановці і діях, але я цитату знайшов – "наші хлопці прекрасно знають, якщо йде снайперське знищення наших військових, вони повинні знайти адекватну відповідь тим снайперам, які знищили наших військових – саме так вони і роблять, не порушуючи режиму припинення вогню", – процитував він.

"Це просто абсурд якийсь. Якщо ти знаєш, що нищать наших військових, що діють російські снайперські пари на фронті, то ти, як верховний головнокомандувач, маєш сказати головнокомандувачу, що "я наказую діяти превентивно", нищити ворога, давати адекватну відповідь усіма можливими силами та засобами. І тут не треба бути військовим, тут потрібно показати впевненість, що коли за твоєю спиною стоять США з такими потужними заявами в підтримці, Канада, Польща – які тільки країни не сказали, що вони будуть на нашому боці в разі розширення агресії. Тут ти маєш продемонструвати впевненість і сказати Збройним силам: "Давайте, хлопці, відповідь", а ми бачимо розгублену людину, яка запинається і не знає, що сказати і як діяти. Це дуже лякає", – наголосив Гай.

"Хочу сказати, пане президент, не дивлячись на те, хто б як до вас не ставився і не критикував ваші дії, – ви президент України, і перед обличчям агресії вас підтримають і ваші недруги, і ваші друзі, всі, хто має проукраїнську позицію. Тому наберіться впевненості, наберіться рішучості – і вас підтримає весь український народ", – підсумував волонтер.

Дивіться повний запис програми "ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова":

Нагадаємо, 9 квітня в Головному управлінні розвідки Міноборони повідомили, що Росія намагається використовувати комбінацію пропаганди та демонстрації сили для досягнення своїх цілей.

7 квітня українська розвідка повідомила, що Росія продовжує перекидати до українських кордонів та на окуповані території своїх військовослужбовців із Західного, Центрального та Східного військових округів. Також пересування російських сил були зафіксовані і в Білорусі.

Станом на 30 березня вздовж державного кордону України розташувалися 28 батальйонних тактичних груп збройних сил Російської Федерації. Головне управління розвідки Міністерства оборони заявило, що Російська Федерація готова до широкомасштабних провокацій проти України. 1 квітня президент Володимир Зеленський заявив, що так звана "гра м'язами" у форматі військових навчань і можливі провокації вздовж кордону є звичною справою Російської Федерації, якою вона намагається створювати атмосферу загрози і тиску під час переговорів.

Попередній матеріал
Приспущені прапори, квіти й листівки від небайдужих – як у Британії вшановують принца Філіпа
Наступний матеріал
"Все закінчилося військовою поразкою": Портников порівняв Зеленського з втратившим владу у Вірменії Пашиняном
Loading...