Роман Безсмертний, дипломат
Роман Безсмертний, дипломат 5 канал

Питання війни в регіоні і Європі – це лише питання часу – Безсмертний

Читайте по-русски
Від президента та парламенту зараз потрібні рішучі кроки, які покажуть Росії, що в разі нападу вона не уникне великих втрат, вважає дипломат

З огляду на велику довжину і незахищеність кордонів з Росією та Білоруссю, ситуація з накопиченням російських військ поблизу України є дуже небезпечною і потребує рішучих кроків президента і парламенту, адже питання війни в регіоні і Європі є лише питанням часу. Про це в ефірі ток-шоу "Прямим текстом з Юрієм Луценком" на "5 каналі" сказав дипломат Роман Безсмертний.

"Я оцінюю зараз ситуацію як таку, що дуже погана. Я навіть не розглядаю варіант, як зараз говориться про те, що це певні тактичні кроки, що це певні маневри, що це підняття ставок", – прокоментував він стягування російських військ до кордонів.

Безсмертний зазначив, що до накопичення військ у Росії потрібно додати ще російські війська в Білорусі, кількість яких теж продовжує зростати.

"Туди постійно заходять ешелони, і ці ешелони розвантажуються для Білорусі на південному напрямку", – пояснив він.

"Дві тисячі кілометрів (кордону, – ред.), за винятком відрізка Криму і 200 км Донбасу, які прикриті, це просто 1700 км відкритої території. З моєї точки зору, питання війни в регіоні і в Європі – це лише питання часу. Річ у тому, що на сцені вже висить не одна рушниця, їх уже дуже багато. Звертаю увагу, що озброєння в цій частині світу з кожним днем нарощується в таких об'ємах і в такій кількості, що ця зброя почне стріляти", – зазначив дипломат.

"Згадайте, ще 5-10 років тому була розхожа фраза "Європа втомилась від миру". Очевидно, чим закінчуються ці розмови. Роблячи зріз по розмовах у дипломатичному середовищі, а воно отримує дві інформації – про ймовірного противника і завдання від свого керівництва, як діяти. Ситуація настільки загострюється, що якби Північний потік був завершений через місяць, то через два – очевидно, що почався б наступ. Я навіть не сумніваюся в цьому", – сказав Безсмертний.

На думку дипломата, сьогоднішні дії Росії спрямовані також на дестабілізацію ЄС.

"Є декілька фрагментів, сюжетів, яких не можна уникнути. Перше – це роздрай, який сьогодні в Європі. Тобто дії Росії зараз настільки ж спрямовані проти України, наскільки вони спрямовані проти Європи. Тому що кожен подібний крок Путіна потребує реакції з Європи. А тепер подивіться на реакцію звідти. Три чверті країн просто мовчать", – зауважив він.

"Які ліки б зараз допомогли – це швидке членство України в НАТО… При чому в цьому зараз зацікавлені всі – і Європа, якій треба просто відкритий сигнал про те, що відбувається, і Україні. Тому що українському суспільству зараз конче потрібна інформація про те, що хтось сильний", – додав дипломат.

"Пам'ятаєте телефонну розмову Байдена й Зеленського і перше звернення після цього президента Зеленського до українців? В фінальній частині відбувається нервовий сміх – це називається психічний зрив. Це свідчить про те, що людина в принципі не орієнтується в ситуації – ні в причині дзвінка, ні в оцінці стратегічної ситуації. Очікувати звідти необхідного сигналу військам – це переоцінювати здатність і самого президента, і людей навколо нього об'єктивно сприймати інформацію", – вважає Безсмертний.

"Я не загострюю те, що я кажу, а вимагаю зараз від верховного головнокомандувача, від парламенту, об'єктивних рішень і дій. Якщо сьогодні Україна, починаючи від інформаційного плану і закінчуючи законодавчим забезпеченням, не покаже кроки, що в перші моменти удару противника може завдати йому великих втрат, а для цього треба і робота з союзниками. Зверніть увагу, що відбувається навколо України, а де ініціатива розглянути питання в Раді Безпеки ООН?", – наголосив він.

Дивіться повний запис програми "Прямим текстом":

Нагадаємо, 7 квітня українська розвідка повідомила, що Росія продовжує перекидати до українських кордонів та на окуповані території своїх військовослужбовців із Західного, Центрального та Східного військових округів. Також пересування російських сил були зафіксовані і в Білорусі.

Попередній матеріал
"Захоплять населені пункти або заблокують затоки в Азовському морі": Рахманін про можливі дії Росії найближчим часом
Наступний матеріал
"Агент 007": культові речі з фільмів про Джеймса Бонда виставили на аукціоні у Британії
Loading...