Андрій Тетерук, депутат VIII скликання
Андрій Тетерук, депутат VIII скликання 5 канал

Гра на нервах і перевірка можливостей України – ветеран про стягування Росією військ до кордонів

Читайте по-русски
Візит президента до Катару на тлі реальної загрози є недоречним, впевнений Андрій Тетерук

Стягуючи війська до кордонів, Росія одночасно грає на нервах і перевіряє спроможність України захищати свою територію. Про це в ефірі ток-шоу "Дійові особи" на "5 каналі" сказав народний депутат VIII скликання, ветеран Андрій Тетерук.

"Ми бачимо, що за останній тиждень відбувається серйозне накопичення живої сили і техніки країни-агресора поблизу державних кордонів, причому зразу з трьох напрямків – з півночі, з півдня і зі сходу. І це є реальною загрозою для України. Вище військове керівництво навіть робило у парламенті доповідь для того, щоб привернути увагу суспільства насамперед – це не тільки народним депутатам, не в закритому режимі, а в відкритому поінформовано було про накопичення сил і засобів. Що викликало навіть нестримне бажання в деяких "слуг народу" – "валіть із етой страни", – зазначив він.

"Такі переміщення сил і засобів – навіть з Далекого Сходу, навіть з Сибіру до кордонів з Україною – вони не просто для того, щоб полякати українців. Ми сім років чинимо опір збройній агресії Російської Федерації, нас лякати – що небо фарбувати. Питання в іншому – в тому, що у Путіна зараз є накопичення певних процесів у країні, які набувають вже ознак незворотніх. Насамперед, це питання забезпечення Криму водою. Мілітаризація півострова до того ступеня, як це зроблено РФ, призвела просто до катастрофи", – сказав Тетерук.

"Це і гра на нервах, і перевірка можливостей. Так, як було в 2014 році. Коли вони бачили неспроможність України захищатися від збройної агресії іншої країни – вони просувалися вперед. Просувалися до Криму, просувалися до Донецької і Луганської областей. Там це було зупинено, дістали відсіч – вони відкотилися", – зауважив ветеран.

На думку Тетерука, візит президента Зеленського до Катару за таких умов не видається доречним.

"Водночас, коли виникає таке велике занепокоєння в наших партнерів, країн НАТО, всі стурбовані накопиченням сил і засобів… Навіть президент США Байден, який до того тримав все на паузі, набрав президента і запевнив, що Сполучені Штати зроблять усе, щоб врівноважити ситуацію, Зеленський дозволяє собі поїхати в країну, з якою в нас 0,15% загального товарообігу", – додав він.

Дивіться повний запис програми "Дійові особи":

Нагадаємо, головне управління розвідки Міністерства оборони заявило, що Російська Федерація готова до широкомасштабних провокацій проти України. 1 квітня президент Володимир Зеленський заявив, що так звана "гра м'язами" у форматі військових навчань і можливі провокації вздовж кордону є звичною справою Російської Федерації, якою вона намагається створювати атмосферу загрози і тиску під час переговорів.

Попередній матеріал
Російські окупанти гатять з мінометів 120-го калібру – що кажуть військові про перемир'я, якого немає
Наступний матеріал
"Картону на лікарів не вистачило": як у Києві медики змушені добувати собі спецперепустки у транспорт
Loading...