Володимир Огризко
Володимир Огризко 5 канал

Огризко розповів, якою має бути відповідь на стягнення Росією військ до кордонів

Читайте по-русски
На тлі найгірших за останні 40 років відносин між США і РФ, Москва вдається до шантажу єдиним з доступних для неї засобів – військовим, вважає дипломат

У відповідь на стягнення Росією військ до кордонів, Україна має різко нарощувати спроможність власних Збройних сил. Про це в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі" сказав керівник Центру дослідження Росії, міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир Огризко.

"Думаю, тут треба говорити про значно ширший контекст, ніж просто про українсько-російські відносини, вірніше – про агресію Росії проти України. Скоріше, про те, що через Україну Росія хоче послати "отвєтку" прямо в Вашингтон. Якщо ми проаналізуємо те, що відбувалося останніми днями й тижнями, то побачимо, що такого дна російсько-американські відносини не досягали вже, мабуть, років 40", – зазначив він.

"Тому, очевидно, в Кремлі зараз думають над тим, як же відповісти клятому Дяді Сему, і вирішили, що найкраще це буде зробити не прямо, назвавши його якимись поганими словами, а зробивши йому неприємність десь на периферії його інтересів. Якраз для цього український випадок підходить як ніколи", – вважає Огризко.

"Плюс паралельно ще й Україну поставити в таке становище, щоб вона похвилювалася і зрозуміла, що будь-якої миті "можем повторіть". Тому тут одним ударом у дві лузи. Думаю, що це з точки зору росіян хід правильний, але безперспективний – тому що за останні 7 років настільки ясно, чітко і жорстко відреагували наші західні союзники. Починаючи від американців – ви пам'ятаєте розмову двох генералів, які керують штабами, пам'ятаєте заяви наших британських друзів, генсека НАТО, ну і всіх інших за ранжиром", – зауважив дипломат.

"Ця відповідь є доволі жорсткою. Мені здається, що після такої відповіді хоробрості в Москви поменшало. Це, правда, не означає, що треба розслаблятися і думати, що все минулося, далеко ні. В Москві з логікою і здоровим глуздом давно вже не дружать, тому наша відповідь має бути однією – різке нарощення спроможностей Збройних сил України. Це найкраща дипломатія сьогодні з Росією", – наголосив Огризко.

Він також прокоментував можливість грузинського сценарію нападу Росії, під виглядом "примушення до миру".

"Я би не порівнював ситуацію тоді у Грузії з теперішньою в Україні. З однієї простої причини – наша українська армія на сьогодні є однією з 20 найкращих у світі. Тому не думаю, що у Путіна вистачить розуму ризикувати доволі серйозно, бо 200-х посилок будуть тисячі насправді. Мені здається, те, що ми зараз спостерігаємо, все ж таки є шантажем. Шантажем традиційним – у Росії вже нічого не залишилося як контраргументу. Нічого не працює – політика не працює, економіка не працює, гуманітарний вимір не працює. Лишається один – військовий, і от якраз ця остання карта і витягається сьогодні з російської колоди і пред'являється всім. Але річ у тому, що і ця остання карта буде битою, бо вона нічого не варта проти спільних потужностей НАТО і України в тому числі", – вважає керівник Центру дослідження Росії.

"Мені здається, що все перейде в таку дещо гальмівну фазу, коли пропагандисти кричатимуть з усіх боків, що "ми перемогли, змусили Україну припинити знущання над дітьми й жінками" і так далі. І поступово це зійде на пси, але попри все, не виключаються провокації засланих збройних груп чи розконсервування "консервів", які в нас тут, безумовно, є. Скажімо, в тій самій Одесі 2 травня – тобто, всі ті речі, які раніше були не настільки задіяні, а зараз вони можуть зіграти по максимуму", – спрогнозував Огризко.

Дивіться повний запис програми "Час Ч":

Як повідомляв 5.UA, станом на 30 березня вздовж державного кордону України розташувалися 28 батальйонних тактичних груп збройних сил Російської Федерації.

Головне управління розвідки Міністерства оборони заявило, що РФ готова до широкомасштабних провокацій проти України.

1 квітня президент Володимир Зеленський заявив, що так звана "гра м'язами" у форматі військових навчань і можливі провокації вздовж кордону є традиційною справою Російської Федерації, якою вона намагається створювати атмосферу загрози і тиску під час переговорів.

Попередній матеріал
Обшуки НАБУ через хабар голові Окружного адмінсуду – що відомо
Наступний матеріал
Закриття Партії Шарія: судове засідання перенесли на невизначений термін
Loading...