Сергій Рудик, група "За майбутнє"
Сергій Рудик, група "За майбутнє" 5 канал

Важко протистояти ворогу, коли верхівка країни демонструє невігластво, наївність та романтизм – депутат

Читайте по-русски
Добре, що ставлення Зеленського до Росії почало мінятися, але не виключено, що це відбулося саме через зовнішній тиск, вважає Сергій Рудик

Зміна позиції президента Володимира Зеленського щодо Росії є позитивною, але Україна втратила два роки, поки влада демонструвала невігластво і наївність, намагаючись домовитися з Кремлем. Про це в ефірі ток-шоу "Політклуб Віталія Портникова" на "5 каналі" сказав депутат групи "За майбутнє" Сергій Рудик.

"Важко спільно протистояти, коли верхівка країни впродовж тривалого часу демонструє прояви невігластва, наївності, романтизму. Це той випадок, коли тобі всі кажуть: не роби так, не "дивись в очі", воно тобі нічого не дасть. Неможливо з Росією виторгувати мир, а він бере це і робить", – наголосив він.

"Йому це кажуть експерти, політики, наші міжнародні колеги, наскільки вони могли це робити в силу того мандату, який у них є. А він продовжує це робити, і його величезна група підтримки в особі топ-функціонерів держави і парламентська більшість – вторить", – прокоментував він діяльність президента протягом перших двох років каденції.

"Потім ситуація міняється. Є версія, що ситуація помінялася в результаті тиску ззовні, є версія, що хтось прозрів. Чи добре, що це прозріння відбулося? Безперечно, добре. Через півтора-два роки – це набагато краще, ніж за рік до наступних виборів, і ще краще, ніж за день до оголошення про продовження військових дій", – додав Рудик.

"Безперечно, останні події дають надію на те, що позиція помінялася. Я як патріот, громадянин і людина, яка ніколи не вважала, що з росіянами можна домовитися, тільки можу це схвалити. Наскільки довготривалим буде цей ефект – залежить від усіх нас", – зазначив політик.

Рудик додав, що підтримає зміну курсу влади в бік реалістичного ставлення до Росії, а визнання помилок не робить політика слабкішим, а показує його здатність трансформуватися.

"В цьому разі ця зміна позитивна, треба тільки цю позицію тримати і готуватися, готуватися і готуватися. Ключове у владі у 2014-2015 роках, після того, як гостра хвиля бойових дій була призупинена, я для себе це сприймав, що ми маємо використати весь внутрішній потенціал держави на підготовку Збройних сил, на виготовлення власних засобів захисту, на переговори з нашими міжнародними партнерами і отримання від них летальної зброї", – переконаний депутат.

"Така тимчасова зміна позиції – добре, що вона закінчилася – трохи дестабілізувала ситуацію. Влада перебудувалася на цьому етапі. Політики схвально ставляться, звичайно, не говоримо про п'яту колону, яка присутня в парламенті і в багатьох органах місцевого самоврядування", – сказав Рудик.

Дивіться повний запис програми "Політклуб Віталія Портникова":

Нагадаємо, 9 квітня в Головному управлінні розвідки Міноборони повідомили, що Росія намагається використовувати комбінацію пропаганди та демонстрації сили для досягнення своїх цілей.

7 квітня українська розвідка повідомила, що Росія продовжує перекидати до українських кордонів та на окуповані території своїх військовослужбовців із Західного, Центрального та Східного військових округів. Також пересування російських сил були зафіксовані і в Білорусі.

Станом на 30 березня вздовж державного кордону України розташувалися 28 батальйонних тактичних груп збройних сил Російської Федерації. Головне управління розвідки Міністерства оборони заявило, що Російська Федерація готова до широкомасштабних провокацій проти України. 1 квітня президент Володимир Зеленський заявив, що так звана "гра м'язами" у форматі військових навчань і можливі провокації вздовж кордону є звичною справою Російської Федерації, якою вона намагається створювати атмосферу загрози і тиску під час переговорів.

Попередній матеріал
Два роки президентства Зеленського призвели до серйозних наслідків і він повинен це визнати – Чийгоз
Наступний матеріал
Огляд футбольних матчів мідуіка 6-8 квітня: Ліга Чемпіонів, Ліга Європи, Серія А
Loading...