МЗС України
МЗС України Фото МЗС України

Росія нарешті пояснила зникнення 19-річного українця – реакція МЗС

  Україна отримала повідомлення про затримання хлопця російськими спецслужбами - тепер вимагає доступу консула до нього. Більш того, закликає повернути його додому

  Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест Росії через безпідставне затримання 19-річного українця Павла Гриба та його утримання у СІЗО Краснодара (територія РФ). Про це йдеться в офіційному коментарі на сайті МЗС. 

  "Міністерство категорично засуджує переслідування російською владою громадян України в Росії та за її межами, безпідставне затримання українців, порушення їх права на справедливий суд і засудження за сфабрикованими політично вмотивованими справами", - наголосили у зовнішньо дипломатичному відомстві.

  За даними МЗС, затримали Гриба наступного дня після його зникнення – 25 серпня.

  Також дипломати наголосили: "Вкрай недопустимою є системна практика порушення російською стороною положень консульської Конвенції між Україною та Російською Федерацією щодо вчасного інформування про затримання громадян України (протягом 3 днів з моменту арешту) та потурання правом консула України на відвідання затриманого чи засудженого співвітчизника. У справі затримання Павла Гриба повідомлення Управління ФСБ в Краснодарському краї від 25.08.2017 було направлено Генеральному консульству України в Ростові-на-Дону рекомендованим листом тільки 31.08.2017 і надійшло до консульської установи 07.09.2017 – через 14 днів після арешту".

  Наразі МЗС України вимагає від РФ невідкладно забезпечити доступ українських консулів до затриманого Павла Гриба, надати вичерпну інформацію про місце, причини та обставини його затримання, умови тримання і забезпечити його негайне повернення в Україну.

  Нагадаємо, на День Незалежності України 24 серпня юнак поїхав до білоруського Гомеля, щоб зустрітися з дівчиною із російського Сочі, з якою до цього спілкувався лише у соціальних мережах. Після цього зв'язок з українцем увірвався. Згодом з'ясувалося, що хлопець перебуває у слідчому ізоляторі Краснодара, що у Росії. ФСБ РФ інкримінує 19-річному Павлу Грибу теракт.

  А от в МЗС Білорусі сподіваються на збереження дружніх відносин з Україною.

  Попередній матеріал
  Світоліна стане третьою ракеткою світу
  Наступний матеріал
  "Це дедлайн": Рева розповів, чи бути накопичувальній пенсійній системі