Андрій Рева у програмі "Рандеву"
Андрій Рева у програмі "Рандеву" 5.ua

"Це дедлайн": Рева розповів, чи бути накопичувальній пенсійній системі

  Мінсоцполітики взяло на себе обов'язок запровадити накопичувальну систему вже з 2019 року

  Чинна пенсійна реформа суттєво доопрацьована і значно відрізняється від редакції, запропонованої урядом, запевнив міністр соціальної політики Андрій Рева під час години запитань до уряду, передає "Укрінформ". 

  "Законопроект суттєво доопрацьовано. Він значно відрізняється від того варіанту, який подавав уряд до Верховної Ради. Уряд врахував всі позиції, які не стосувалися базових елементів цієї реформи", - наголосив міністр.

  Він пояснив, що профільний комітет підтримав поправку щодо виходу на пенсію людини, яка має 40 років страхового стажу, незалежно від віку з 1 січня 2028 року. "Таким чином кожна людина сама визначає, коли йде на пенсію", - каже Рева.

  Також урядовці врахували поправку щодо врахування до страхового стажу періодів підприємницької діяльності, яка здійснювалася у період до 31 грудня 2017 року.

  Не лишилась без уваги і поправка щодо збереження права на призначення дострокової пенсії за вислугою років артистам театрально-концертних та інших видовищних закладів на умовах, які були раніше - 20-35 років стажу, незалежно від віку.

  Окремо, міністр соцполітики наголосив: поправці щодо введення накопичувальної пенсійної системи з 1 січня 2019 року бути. "Уряд підтримав цю пропозицію. Це дедлайн, обов'язок, який ми на себе беремо", - запевнив очільник Мінсоцполітики.

  Уряд також погодився запровадити норми про аудит Пенсійного фонду та введення реєстру отримувачів соціальних виплат.

  Нагадаємо, раніше на "5 каналі" міністр соцполітики Андрій Рева розповів, як українці зможуть збільшити розмір власної пенсії. 

  Як повідомляв 5.UA, 13 липня 2017 року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про пенсійну реформу, який не передбачає підвищення пенсійного віку, але натомість вводить вимоги до страхового стажу. Додамо, Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що уряд накопичив достатньо ресурсів, щоб уже з 1-го жовтня цього року підвищити українцям пенсії. 

  Попередній матеріал
  Росія нарешті пояснила зникнення 19-річного українця – реакція МЗС
  Наступний матеріал
  "Диявол криється у деталях": екс-генсек НАТО прокоментував "миротворчу ініціативу Путіна"
  Loading...