Експедиційний корабель США
Експедиційний корабель США Twitter

Росія може "заблокувати" Одесу – генерал США

  Читайте по-русски
  На відміну від ситуації на Балтиці, члени НАТО обмежені у своїх діях у Чорноморському регіоні Конвенцією Монтре від 1936 року

  На думку колишнього командувача Сухопутних військ США в Європі (у 2014-2017 роках), а нині голови відділу стратегічних досліджень Центру аналізу європейської політики, генерал-лейтенанта у відставці Бена Ходжеса, Російська Федерація може "заблокувати" Одесу. Про таке повідомив "УНІАН" з посиланням на DELFI.

  "Для НАТО і країн-партнерів, як Грузія й Україна, щоб протистояти тому, що робить Росія, необхідно створити наш власний A2/AD (Anti Access/ Area Denial) – "захисну сферу" з використанням морських і наземних систем, які допоможуть захистити насамперед Румунію і не дати ВМФ Росії заблокувати, наприклад, Одесу. А це, на мій погляд, може статися", – наголосив Ходжес.

  За його словами на відміну від ситуації на Балтиці, члени НАТО обмежені у своїх діях у Чорноморському регіоні Конвенцією Монтре від 1936 року.

  Згідно з конвенцією, тільки чорноморські держави – Росія, Румунія, Болгарія, Грузія, Туреччина й Україна – мають можливість проводити повноцінні військові кораблі в будь-який час. Не чорноморські держави – США, Велика Британія, Німеччина, Італія і Франція – в цьому праві обмежені: тільки 21 день і тільки кораблі певного класу і тоннажу.

  "У Росії гігантська протяжність кордонів, проте основні військові сили вона концентрує на найбільш безпечній – західній – ділянці кордону. Це безглуздо! Я впевнений, що рано чи пізно це призведе до відновлення військового протистояння з Китаєм. Крім того, у Москви немає союзників, принаймні, справжніх точно немає", – наголосив Ходжес.

  Попередній матеріал
  Танки, артилерія та міномети: місія ОБСЄ виявила на окупованому Донбасі багато військової техніки
  Наступний матеріал
  УЗ змінює графік руху трьох поїздів "Інтерсіті"
  Loading...

  Кандидати, які мовчать про НАТО, готові торгувати національними інтересами – Порошенко

  Посилений курс підготовки під керівництвом інструкторів НАТО: журналісти побували на вишколі спецпризначенців

  Росія може спробувати окупувати Одесу, а потім Румунію – генерал армії США

  Якщо перестанемо реагувати – завтра літаки РФ будуть над Прагою – Дуда

  Інструктори семи країн НАТО навчатимуть бійців легендарної 72-ої бригади ім. Чорних Запорожців

  Порошенко: Україна йде в НАТО не з простягнутою рукою, а як повноцінний партнер