Суд
Суд ecuestre.es

Роль Громадської ради доброчесності є спірною – звіт GRECO

  Експертів GRECO непокоїть, що залучення таких органів до призначення суддів може призвести до порушень принципу незалежності судової влади

  Як вважають у Групі держав проти корупції Ради Європи, роль створеної 11 листопада 2016 року Громадської ради доброчесності (відповідно до нового Закону про судоустрій та статус суддів) є спірною. Згадка про це міститься у звіті "Запобігання корупції серед народних депутатів, суддів та прокурорів" групи експертів GRECO, який присвячений четвертому раунду оцінювання України.

  В документі вказується, що "у перехідний період у такій державі, як Україна" залучення громадськості до оцінки етичних стандартів та доброчесності кандидатів у судді може мати свої переваги. Особливо враховуючи, що "судді переважно вважаються корумпованими, а довіра суспільства до існуючих інституцій є низькою".

  Водночас, експертів GRECO непокоїть, що це може призвести до порушень принципу незалежності судової влади. "Існує думка, що дійсні члени Громадської ради доброчесності вбачають свою роль у перевірці процедури, яку проводить ВКК (Вища кваліфікаційна комісія суддів України – 5.UA), у той час як насправді їхня функція полягає лише у наданні допомоги ВКК із відбором кандидатів", – наголошується у звіті.

  Також вказується, що у роботі Ради викликає запитання контрольний механізм конфліктів інтересу, який називається "недостатнім". "Група експертів GRECO також бачить необхідність прийняти чіткіші правила, які забезпечили б представлення різних груп суспільства у Раді. Це допоможе досягти мети враховувати знання та оцінку широких верств суспільства та підвищувати довіру громадськості до суддів", – мовиться у документі.

  Рекомендується більш чітко визначити завдання і повноваження Громадської ради доброчесності, забезпечити, щоб її склад відображав різноманіття суспільства, та посилити норми щодо конфліктів інтересу – зокрема за рахунок запровадження ефективного механізму контролю.

  Як відомо, 27 липня завершився конкурс до Верховного Суду – ВККСУ визначила 120 переможців. Повідомлялось, що рішення стосовно кожного з них ухвалювалось на підставі інформації з 20 джерел, в тому числі НАБУ та НАЗК. Це стосується й тих кандидатів, які отримали висновок від ГРД.

  Попередній матеріал
  В НАТО відреагували на візит Путіна до Абхазії
  Наступний матеріал
  У Китаї через землетрус евакуювали більше 30 тисяч туристів

  Стало відомо, скільки корупціонерів засудили в Україні за півроку

  Президент і парламент більше не впливають на призначення у судовій системі - ВККС

  Вибори до Верховного суду та Угода про вільну торгівлю з Канадою – "Час. Підсумки дня"

  Закон "Про Конституційний суд", вибори до Верховного суду – "Час. Підсумки дня"

  Доброчесність багатьох суддів нового ВСУ викликає сумніви - посольство США

  Судова реформа у Польщі: Варшава готова відповісти на запущену Європейською комісією санкційну процедуру