ВККСУ
ВККСУ 5.ua

Режі Брійя: Під час конкурсу до Верховного Суду ВККС дотримувалась принципів відкритості та публічності

  За словами Спеціального представника Генерального секретаря Ради Європи в Україні, принципи незалежності та неупередженості повинні бути дотримані під час набору та призначення суддів

  Рада Європи уважно стежить за тим, як набирають суддів держав-членів. Це дуже чутливе питання, оскільки це впливає на незалежність, якою користуються судді, виконуючи свої функції. Про це повідомив Спеціальний представник Генерального секретаря Ради Європи в Україні Режі Брійя в інтерв’ю "Укрінформу", коментуючи конкурс до Верховного Суду.

  Він наголосив, що "українське суспільство очікує, що нові судді Верховному Суду будуть незалежними та неупередженими в судовій практиці протягом усієї своєї кар'єри, і ці принципи повинні бути дотримані також і під час набору та призначення суддів".

  Як зазначено, говорячи про процедури конкурсу Спеціальний представник  відзначив, що "ВККС використовувала усі наявні засоби для дотримання принципів відкритості та публічності під час проведення конкурсу до Верховного суду". 

  "Звіти ВККС, висвітлення конкурсної статистики, брифінги, зустрічі з громадянським суспільством, ЗМІ, міжнародними партнерами є явною ознакою прозорості та відкритості конкуренції. Я повинен зауважити, що ведення інтерв'ю з кандидатами або оприлюднення цих матеріалів на веб-сайті Комісії не є загальноприйнятою практикою держав-членів Ради Європи. У той же час ми розуміємо, що ці кроки вживаються українською владою з метою відновлення повної довіри до системи правосуддя, і тому ці заходи можна вважати ефективними на даному етапі", – повідомив Режі Брійя.

  Також, посилаючись на висновок Ради Європи "Про правила процедури роботи Громадської ради доброчесності", він прокоментував залучення до конкурсу Громадської ради доброчесності: "Європейські стандарти не забороняють залучення професіоналів, які можуть зробити корисний внесок у оцінку кандидатів у судді, для участі у цьому процесі. Однак роль цих фахівців може бути лише консультативною, але не вирішальною".

  Як повідомляв 5.UA, ВККСУ оприлюднила 120 переможців конкурсу на посаду суддів нового Верховного Суду. Як повідомляє ВККСУ, в четвер увечері комісія затвердила рейтинг 320 кандидатів на посади суддів Верховного Суду. Переможцями конкурсу стали судді, адвокати, науковці та фахівці з сукупним стажем.

  Попередній матеріал
  У горах Північної Осетії стався каменепад – постраждали українські туристи
  Наступний матеріал
  Систематичний хабарник: СБУ "на гарячому" спіймала одного із керівників ДСНС Одеси
  Loading...

  "В мантіях та балаклавах": чому активісти пікетують Вищу кваліфікаційну комісію

  У ВККСУ оприлюднили прізвища 120 переможців конкурсу на посаду суддів до Верховного Суду

  "Мантії недоброчесних суддів" під будівлею ВККС: чого вимагають пікетувальники