Дебати Зеленського і Порошенка
Дебати Зеленського і Порошенка 5 канал

Рік президентства Зеленського: що наобіцяв і що з того вийшло – сюжет

Читайте по-русски
За одним із соцопитувань, кількість українців, які довіряють президенту, знизилася на третину

Зі сцени – в політику. Рівно рік тому Україна в другому турі обрала нового президента. У квітні 2019 73% українців, які прийшли на дільниці, віддали свій голос Володимиру Зеленському. Коміку та шоумену без політичного досвіду. Таку підтримку новачка тоді називали безпрецедентною. Якою вона є зараз – рік потому кореспондентка "5 каналу" Ганна Рибалка розкаже.

Ще не вщухли емоції після запальних стадіонних дебатів кандидатів, як за два дні українці рівно рік тому 21 квітня попрямували до дільниць на другий тур президентських виборів.

"Очікую, що Україна нарешті вилізе з цієї хмари війни", – казали тоді виборці.

Інші додавали: "Очікую добра для України". Хтось зазначав, що голосував за зміни в країні.

Під прицілом камер робили свій вибір і кандидати. Візит на дільницю майбутнього президента не минувся без конфузу. Зеленський порушив таємницю голосування.

"А, не можна показувати. Я не показав, ви не бачили. Сьогодні обов'язково буде перемога українців", – говорив Зеленський.

На другий тур президентських виборів прийшли 18,5 млн українців. Чинний на той час президент Петро Порошенко виборов довіру понад 4,5 млн людей. Його суперник без політичного досвіду шоумен Володимир Зеленський здобув прихильність більш як 13,5 млн виборців.

"Ніколи не здавайся. Ніколи не здавайся, кажу я і зараз, коли бачу ці результати екзитполів. А вони очевидні. І дають підстави зараз подзвонити моєму опонентові і привітати його", – казав Петро Порошенко, президент України (2014-2019).

"Відсоток голосів виборців поданих за кожного кандидата – Зеленський – 73%, 22% Порошенко – 24,45%. Обраним кандидатом на пост президента України є Зеленський", – говорить Тетяна Сліпачук, ексголова Центральної виборчої комісії.

Серед обіцянок, які вдалося виконати команді президента – скасувати депутатську недоторканність, проголосувати за подальше відкриття ринку землі, звільнити частину заручників із Росії та окупованих територій. Однак не виконані передвиборні слова Зеленського про нульовий рівень терпимості до корупціонерів. За ґратами не опинився жоден з фігурантів резонансних розслідувань. Натомість, права рука чинного президента сам опинився в центрі скандалу через свого брата. Іще Володимиру Зеленському закидають кулуарні домовленості щодо війни на Донбасі.

"Можна почати з "формули Штайнмаєра", яка була підписана, щодо якої довго велись перемовини. І вона була підписана чи легалізована ще 2 вересня. Але про неї дізналося суспільство вже за фактом витоку інформації з російських джерел. Та ж сама історія стосується і Консультативної ради при Мінській тристоронній контактній групі, що до чого не прокомунікували, не пояснили суспільству, які плюси, мінуси", – каже Ольга Айвазовська, голова правління громадянської мережі "Опора".

За даними Київського міжнародного інституту соціології, від вересня до квітня кількість українців, які довіряють президенту, знизилася на третину.

"Довіра до Зеленського і ставлення до нього погіршується. Якщо у вересні 74% ставилися позитивно, а 7% негативно. І в останньому опитуванні в квітні – 44%", – каже Володимир Паніотто, голова КМІС.

Але в іншому опитуванні – щодо електоральних настроїв – цифри інші. Парадоксально, каже соціолог, але якби перший тур президентських виборів відбувся нині, Зеленський би набрав на 10-15% більше голосів, ніж торік. Сам президент упевнений у симпатіях українців.

"Довіра до мене достатньо висока, 55-56%, тобто ця довіра вища, ніж була у мене після першого туру", – говорить Зеленський.

Тим часом другий рік каденції президента Зеленського обіцяє бути показовим, зокрема, й у подоланні економічної кризи. Щоби уникнути дефолту, Україна потребує грошей від МВФ. А для цього парламент має ухвалити закон про неповернення націоналізованих банків. Тобто фактично піти проти олігарха Ігоря Коломойського.

Ганна Рибалка, Олексій Сопільняк, "5 канал"

Попередній матеріал
Правила COVID-19: Єлизавета II святкує 94-річчя за зачиненими дверима, в Німеччині скасовують Oktoberfest
Наступний матеріал
Чекалкін розповів, як падіння цін на нафту вплине на стосунки між Україною та РФ
Loading...

Економіка розвалена, а Україною керують ексрегіонали й олігархи – нардеп про владу Зеленського

Український Ухань: як райцентр на Тернопільщині став епіцентром епідемії COVID-19

"Чи пам’ятаєте ви, що таке люстрація?": КВУ до річниці Зеленського перевірив виконання ним ключових обіцянок

За рік влада Зеленського зробила Україну найслабшою за всю історію незалежності – Сюмар

Зеленський прийшов до влади на брехні й тепер дії його некомпетентної команди ведуть Україну до прірви – Герасимов

5 канал - трансляція наживо