Володимир Зеленський
Володимир Зеленський 5 канал

Atlantic Council: політичні переслідування Порошенка та активістів Майдану руйнують міжнародну репутацію Зеленського

  Читайте по-русски
  Вперше з останніх днів епохи Януковича Україна зробила крок не просто до авторитарного режиму, а до тиранії, пише науковий співробітник Атлантичної Ради

  Відкриття численних юридично нікчемних кримінальних проваджень проти п’ятого президента Петра Порошенка, переслідування активістки Майдану Тетяни Чорновол та інших учасників Революції Гідності руйнують міжнародну репутацію президента Зеленського – про це пише старший науковий співробітник Атлантичної ради Адріан Каратницький у статті "Зеленський піддає випробуванню український Майдан".

  Каратницький застерігає: вперше з останніх днів епохи Януковича Україна зробила крок не просто до авторитарного режиму, а до тиранії. Він звертає увагу, що тільки за погодженням із Зеленським на керівну посаду в ДБР міг бути призначений адвокат Януковича Олександр Бабіков. А справа проти Тетяни Чорновол за обставинами, які вже раніше були досліджені і отримали відповідну правову оцінку, є санкціонованою атакою на цінності Революції Гідності та всіх, хто їх сповідує.

  "Принципово важливо, що Бабікова було висунуто командою Зеленського, тому кримінальне переслідування Чорновол триває під керівництвом людей, призначених чинним президентом України. Тому президент Зеленський не може відсторонитися від справи, а натомість повинен діяти, щоб запобігти політичному мотивуванню переслідування", – наголошує Адріан Каратницький.

  "Відсторонення Бабікова від посади заступника голови ДБР та початок розслідування щодо прокуратури, відповідальної за жалюгідне рішення про переслідування Чорновол, тепер, здавалося б, єдиний відповідальний хід дій Зеленського. Якщо він не буде діяти, то справа може завдати глибокої шкоди міжнародній репутації Зеленського. Його позиція серед партнерів України вже постраждала після низки неправильних кроків. Вони включали непотрібні поступки Росії в Мінських переговорах, несподіване звільнення уряду, до якого входило багато добре оцінених реформаторів, і відкриття численних беззмістовних кримінальних справ проти п'ятого президента України Петра Порошенка", – зазначає експерт.

  "Чорновол – не звичайна громадянка. Вона є живим символом протестів Майдану та війни проти вторгнення Москви та окупації сходу України. У цьому сенсі справа проти неї є нападом на переважаючу точку зору новітньої історії України. Це напад на ідею Революції Майдану як легітимного громадянського руху на захист української демократії та на дії значною мірою ненасильницькі, до яких вдалися протестувальники у відповідь на смертоносні напади дедалі більш нелегітимних державних органів. Кампанія проти Чорновол може перетворитися на загальнонаціональну справу", – пише експерт.

  Попередній матеріал
  Кількість безробітних в Україні зросла вдесятеро – Шмигаль
  Наступний матеріал
  Зеленський увів у склад Нацради з питань ТБ колишню співробітницю "1+1"
  Loading...

  "Рішення суду може бути геть іншим, не домашній арешт": Чорновол про запобіжний захід

  Печерський суд почав обирати запобіжний захід Чорновол

  Тетяні Чорновол обиратиме запобіжний захід одіозний суддя Вовк

  Ексдепутатка Тетяна Чорновол прийшла на допит до ДБР

  "А якби Ізраїль своїх ветеранів судив за вбивство Гітлера?" – Бабченко про справу Чорновол

  Справою ДБР проти Чорновол починаються репресії проти всіх майданівців – Федина