Руслан Рябошапка
Руслан Рябошапка Скріншот відео

Рябошапка каже, що Венедіктова доклала зусиль до його звільнення: але, думає, що і вона в ОГПУ не затримається

  Читайте по-русски
  За словами Рябошапки, нинішня очільниця Офісу генпрокурора на зустрічі з Зеленським в очі йому заявила, що Рябошапка продає кримінальні провадження

  Ексгенпрокурор Руслан Рябошапка вважає, що чинний генеральний прокурор Ірина Венедіктова сприяла його звільненню. Про це Рябошапка заявив в інтерв'ю LB.ua.

  "Були ті, хто передбачав мою відставку. Це, власне, чинний генеральний прокурор. Якщо на те пішло, будемо відверті: вона на зустрічі з президентом в очі йому заявила, що я продаю кримінальні провадження. У моїй присутності… Розмова взагалі стосувалася іншого, президент дуже здивувався, коли вона чомусь перейшла на цю тему. З цього я роблю висновок, що ця людина – одна з тих, хто постійно "вкладав" у вуха Зеленському і керівнику його Офісу, що потрібно змінити генерального прокурора. Мовляв, "іде весна, посадки потрібні", а генеральний прокурор гальмує справи, які вони "швидко й ефективно розслідували". Зокрема, щодо Порошенка. Тепер вони можуть зробити все, що обіцяли", – зазначив ексгенпрокурор.

  Звинувачення з боку Венедіктової, за його словами, стосуються справи, переданої в НАБУ.

  "Вона назвала одне з проваджень, яке ми передали в НАБУ за підслідністю. Це 364-та стаття Кримінального кодексу – зловживання владою або службовим становищем. Відповідно кримінальне розслідування має здійснювати тільки НАБУ. Мабуть, ішлося про те, що я справи "продаю" в НАБУ… Якщо вона біля мене такі речі президенту говорить, можна уявити, що відбувається без мене", – зазначив Рябошапка.

  Водночас він уточнив, що Зеленський здивувався, "але нічого не сказав".

  На думку Рябошапки, така поведінка Венедіктової пов'язана з амбіціями та тією обставиною, що "конкурс на главу ДБР вона б не виграла". Також він висловив припущення, що кар'єра чинного генпрокурора "не буде тривалою", і її скоро звільнять.

  "Сьогодні президента це може влаштовувати, проте завтра він може несподівано змінити генерального прокурора і керівника ДБР. Так, як це було з міністрами: три тижні влаштовували, а потім – перестали влаштовувати. Це типово для цієї влади", – резюмував колишній генпрокурор.

  На позачерговому засіданні 5 березня Верховна Рада відправила у відставку Рябошапку, висловивши йому недовіру. На його місце прийшла Ірина Венедіктова, яка, за інформацією ЦПК, вирішила "злити" реформування органів прокуратури.

  Попередній матеріал
  У Чернівецькій області померла 5-місячна дитина з підозрою на коронавірус
  Наступний матеріал
  Канада допомогла Збройним силам України, передавши 7 ШВЛ-апаратів
  Loading...

  Венедіктова відзначила 9 травня піснею російського співака, який підтримав анексію Криму(оновлено)

  Проти генпрокурора Венедіктової відкрито кримінальне провадження – НАБУ

  Активісти знову прийшли до будинку Венедіктової через справу Гандзюк

  Чи зніме справа Гандзюк Венедіктову з крісла генпрокурора і чи відповість В'ятрович за українську історію – "ІнфоВечір"

  Венедіктова не вказала в декларації київську квартиру, що коштує від $500 тисяч – ЗМІ

  "Це призначення викликає запитання": Венедіктова асоціюється Януковичем – Atlantic Council