Ірина Венедіктова
Ірина Венедіктова liga.net

Венедіктова "викинула" з процесу очищення прокуратури міжнародних партнерів – ЦПК

  Читайте по-русски
  Керівник ЦПК Віталій Шабунін вважає, що такі зміни "повністю знищують довіру до кадрових призначень в Офісі генпрокурора"

  Генеральний прокурор Ірина Венедіктова видала наказ, яким із процесу очищення ГПУ викинула представників міжнародних партнерів та громадськість, тож тепер прокурорів фактично призначатимуть прокурори. Про це повідомляють у Центрі протидії корупції.

  "Відтепер комісія з добору керівного складу органів прокуратури складається з 6 осіб, 4 з них – прокурори, а решта – 2 представники вищих навчальних закладів. До цього комісія складалася з 3-ї представників прокуратури і 3-х експертів, делегованих міжнародними організаціями, проєктами міжнародної технічної допомоги, дипломатичними місіями", – повідомляє ЦПК.

  Відомо, що 15 квітня Венедіктова видала наказ, яким змінила положення про комісію, що здійснює атестацію прокурорів.

  Відзначається, що ця зміна спотворює реформу прокуратури, яка тривала до призначення Венедіктової.

  Керівник ЦПК Віталій Шабунін вважає, що такі зміни "повністю знищують довіру до кадрових призначень в Офісі генпрокурора".

  Таким чином відтепер прокурори обиратимуть прокурорів, а представники громадянського суспільства та міжнародні партнери не матимуть впливу на прийняття рішень.

  У ЦПК пишуть, що деякі пункти наказу суперечать закону "Про прокуратуру". Наприклад, комісія може одноразово схвалити кандидата на будь-яку адміністративну посаду, а подальші такі призначення відбуваються вже без участі комісії.

  Також до моменту створення обласних прокуратур Венедіктовою передбачена можливість призначення осіб на адміністративні посади в "старих" не реформованих регіональних прокуратурах.

  Наразі новостворена комісія вирішила призначити на керівні прокурорські посади декількох осіб, частина з яких або відмовились проходити атестацію, або не змогли її пройти.

  Зокрема, як зазначають у центрі, планується призначити на керівну посаду у прокуратурі міста Києва її колишнього очільника Романа Говду. ЦПК писав про Говду, коли він перебував  на посаді прокурора Одеської області 2015 року.

  Як повідомляв 5.UA, Венедіктова і Баканов не прийшли на засідання ТСК щодо справи вбивства Гандзюк.

  У відповідь на це активісти ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк" знову прийшли до будинку, де, за їхніми даними, живе генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

  Попередній матеріал
  На Полтавщині закрили районну лікарню через спалах коронавірусу – подробиці
  Наступний матеріал
  Великий ремонт доріг у Києві: з'явилася схема об'їзду закритих ділянок
  Loading...

  ОГПУ повідомив про можливість запуску процедури екстрадиції Януковича з Росії – подробиці

  ООН закликає притягнути до відповідальності винних у масових заворушеннях 2 травня в Одесі

  За підрив авто українського розвідника двох росіян відправили у в'язницю

  Незадеклароване майно Венедіктової: суддя задовольнив скаргу Стерненка та зобов'язав НАБУ відкрити кримінальне провадження

  "Венедіктову у відставку" – активісти прийшли на Банкову і додому до генпрокурора

  Генпрокурор-косметолог: хто така Ірина Венедіктова? – "Спостерігач"