Верховний Суд України
Верховний Суд України 5 канал

Суркіси проти "ПриватБанку": у ВС заявили про тиск з боку Офісу генпрокурора

  Читайте по-русски
  Йдеться про позицію Ірини Венедіктової, оприлюднену наприкінці квітня

  Офіс генпрокурора тисне на Верховний Суд у справі за позовом родини Сурксів проти "ПриватБанку". Так вважає Верховний Суд. Відповідну скаргу скерували до Вищої ради правосуддя, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  Йдеться про позицію Ірини Венедіктової, оприлюднену наприкінці квітня. Тоді генпрокур заявила, що Офіс у цьому судовому процесі перебуває на боці державного "ПриватБанку", Кабінету Міністрів і Національного банку. І додала – обов'язком Офісу генерального прокурора є відстоювання закону, прав людини та інтересів держави.

  У Верховному Суді таку заяву розцінили як тиск і вважають це маніпуляцією громадськими почуттями. Кажуть, "Венедіктова фактично протиставила судову владу суспільству та загалом державі". 

  Брати бізнесмени Ігор та Григорій Суркіси намагаються відсудити в "ПриватБанку" понад 1 мільярд грн. Це кошти, які родина Суркісів тримала на депозитах у "ПриватБанку" до виведення банку з ринку. Напередодні націоналізації – у грудні 2016-го – Нацбанк визнав Сурксів особами, пов'язаними з колишнім власником "ПриватБанку" – олігархом Ігорем Коломойським, та конвертував ці кошти в акції. Суди перших двох інстанцій в 2017-му стали на бік Суркісів. Тепер слово за Верховним Судом.

  Нагадаємо, у квітні Компанія "Арлан", власниками якої є колишні власники "ПриватБанку" Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, виграла в суді 17,3 млн гривень. Таке рішення виніс Господарський суд Києва.

  Попередній матеріал
  Рейтинг "ЄС" за рік виріс майже вдвічі, "Слуга народу" продовжує падати – соцопитування
  Наступний матеріал
  Справа Шеремета: запобіжний захід Яні Дугарь залишили без змін
  Loading...

  Фінансовий комітет рекомендує Раді ухвалити "антиколомойський" законопроєкт

  Верховний Суд зняв із розгляду справу Суркісів проти "ПриватБанку"

  "ПриватБанк" програв компанії Коломойського суд на суму 17 млн грн

  Офшорна справа Суркісів проти "ПриватБанку": юрист пояснив, що буде в разі програшу банку

  Рада зробила крок до пришвидшеного розгляду "антиколомойського" закону – зміни до регламенту не скасували

  У роботі "Приват24" стався збій