Андрій Пожидаєв в ефірі програми 'ІнфоВечір'
Андрій Пожидаєв в ефірі програми 'ІнфоВечір' 5 канал

За законом банк не можна повернути, "антиколомойський" законопроєкт нічого не змінює – радник "ПриватБанку"

Читайте по-русски
Держава хоче прийняти документ, тому що дуже багато питань викликає застосування судами норм права, які є в законодавстві, зазначив Андрій Пожидаєв

Юридичний радник "ПриватБанку" Андрій Пожидаєв в ефірі програми "ІнфоВечір" на "5 каналі" пояснив, навіщо потрібен "антиколомойський" закон.

"Чи дійсно в нас законодавство передбачає можливість повернути націоналізований банк попереднім власникам, чи дійсно воно передбачає можливість повернути на ринок банки, які були з нього виведені? Відповідь –однозначно ні. Це пряма норма в законодавстві", – сказав Пожидаєв.

Він додав: "Якщо ми кажемо про "ПриватБанк", це норма статті 41.1 закону України "Про систему гарантування вкладів", який чітко визначає, що будь-які претензії щодо інвестора банку, який виведений з ринку, – а в цьому разі інвестором виступила держава, вклавши 155 мільярдів гривень, – неможливі".

"Цей законопроєкт нічого не змінює. Його намагаються прийняти, тому що викликає дуже багато запитань застосування судами тих норм права, які є в законодавстві", – резюмував радник "ПриватБанку".

Повне відео розмови дивіться за посиланням:

Нагадаємо, МВФ закликав для надання нової програми для України ухвалити закони щодо вдосконалення структури регулювання в банківському секторі, а також щодо земельної реформи. 

30 березня Верховна Рада підтримала у першому читанні так званий "антиколомойський" законопроєкт № 2571-д щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності, з приводу якого були суперечки.

До цього законопроєкту депутати внесли 16 тисяч 335 правок. Найбільше пропозицій є у монобільшості, "слуги народу" подали понад 13 тисяч правок. При цьому колишній співвласник націоналізованого "ПриватБанку" олігарх Ігор Коломойський заявив, що не причетний до внесення більш ніж 16 тисяч поправок до закону, який унеможливить повернення йому цього банку.

Попередній матеріал
"Не всіх можемо назвати героями": як відбувався обмін бранцями і що відомо про звільнених українців
Наступний матеріал
Парламент проти "законодавчого спаму": як Рада зміни до регламенту ухвалювала
Loading...

Ціна обміну полоненими: капітуляція чи інші опції? – "ІнфоВечір"

У Мін'юсті заявили, що підстав для стягнення грошей із "ПриватБанку" на користь Суркісів немає

Апеляційний суд підтримав рішення про виплату "ПриватБанком" більш як $250 млн Суркісам

"ПриватБанк" запровадив кредитні канікули на іпотеку та автокредити – подробиці

Суркіси vs "ПриватБанк": під Апеляційним судом у Києві акція протесту

Суркіси vs "Приватбанк": у чиї ворота в офшорній справі грає Мін'юст