Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Парламент проти "законодавчого спаму": як Рада зміни до регламенту ухвалювала

Читайте по-русски
Усі правки, незалежно від кількості, спершу опрацює комітет, а в зал виноситимуть лише декілька неврахованих

Ні – законодавчому спаму! Війну тисячам правок до закону про банки оголосили у монобільшості. Для цього наважилися на зміни до регламенту. Хоч і без підтримки опозиції, закон проголосували.

Ухвалили вцілому. 204 голоси від "Слуги Народу". Решту підкинули "Опоплатформа" та депутатська група "Довіра". Новий регламент вдарить по законопроєктам, у яких більше ніж 500 правок. Відтепер до них зможуть застосувати спеціальну процедуру розгляду. Усі правки, незалежно від кількості, спершу опрацює комітет, а в зал виноситимуть лише декілька неврахованих.

"Все буде знято на рівень комітету, там будуть вивчати всі правки, там їх будуть групувати, до парламенту вже буде надходити консолідована позиція комітету. Кожен позафракційний депутат матиме право на одну правку, якщо ми говоримо про фракцію, то це буде 5 правок", – каже народна депутатка "Слуги народу" Ірина Верещук.

Для того, щоб ініціювати процедуру, потрібні 150 підписів депутатів. Для розгляду правок за такою процедурою має проголосувати більшість депутатів. Нові обмеження регламенту потрібні для розгляду у другому читанні закону про банки. У такий спосіб більшість хоче оминути 16 тисяч правок, які нардепи внесли до так званого "антиколомойського закону". Адже, якщо розглядати їх усі під куполом – процес затягнеться не менш як на рік.

"Сьогодні ми прийняли рішення про боротьбу із поправочним тероризмом. Розблокували процес прийняття банківського законопроєкту", – висловилась депутатка "Слуги народу" Олександра Качура.

Фракції меншості, хоч "антиколомойський" закон про банки і підтримують, одразу заявили – зміни до регламенту спрямовані проти опозиції. Та порушують конституційні права депутатів.

"Він є шкідливий, він є небезпечний, він спрямований на знищення українського парламентаризму", – вважає депутат "ЄС" Андрій Парубій.

Втім підтримати погоджувалися, за умови, що закон діятиме тимчасово. Із такою вимогою перед голосуванням фракції меншості звернулися до спікера.

Дмитро Разумков відповів – лише коли закон набуде чинності – внесе поправку, аби зробити його тимчасовим. Такою була політична домовленість між лідерами фракцій та груп.

Підписання закону вже заблокували. Постанови зареєстрували четверо нардепів. Двоє з них – Олександр Дубінський та Антон Поляков – автори тисяч правок до закону про банки. Аби їх розглянути – парламент збереться, найімовірніше, на наступне засідання в середу, після Великодня.

Ірина Сисак, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
За законом банк не можна повернути, "антиколомойський" законопроєкт нічого не змінює – радник "ПриватБанку"
Наступний матеріал
Зараз розкішна нагода відправити священників МП до себе додому в Росію – Омелян
Loading...

Рада ухвалила зміни до регламенту щодо "законодавчого спаму"

Чи зможе запобігти кризі антикризовий штаб та чи встигнуть нардепи написати законопроєкти до кінця тижня – "ІнфоВечір"

Пленарне засідання Верховної Ради: година запитань до нового уряду

Пленарне засідання Верховної Ради

Пленарне засідання Верховної Ради – трансляція

Пленарне засідання Верховної Ради: продовження розгляду ринку землі