Голосування
Голосування відкриті джерела

Рада ухвалила зміни до регламенту щодо "законодавчого спаму"

Читайте по-русски
Разумков оголосив, що до закону будуть внесені поправки щодо тимчасовості його дії

Верховна Рада ухвалила зміни до регламенту та особливу процедуру розгляду законопроєктів у другому читанні – за законопроєкт № 1043, який забороняє депутатам наполягати на кожній внесеній поправці, у другому читанні та в цілому проголосували 242 народних депутати. Проти проголосували 15 нардепів, ще 60 утрималися.

Голосування за зміни регламенту
/
Голосування за зміни регламенту
Голосування за зміни регламенту
/
Голосування за зміни регламенту

Спікер парламенту Дмитро Разумков заявив, що після вступу закону в силу ВР внесе в нього поправку, якою буде передбачено, що зміна регламенту діятиме тимчасово – на період карантину та ще 30 днів після. За його словами, про це домовилися лідери фракцій і груп.

Закон покликаний побороти так званий "законодавчий спам" – коли до проєкту закону подають аномально велику кількість правок. Саме це сталося із так званим "антиколомойським" законопроєктом. Він забороняє повернення націоналізованих банків його ексвласникам. Депутати, яких асоціюють із групою впливу олігарха Ігоря Коломойського, зокрема, і від "Слуги народу", подали до документа приблизно 16 тис. правок. Це рекорд в історії українського парламенту. Без ухвалення цього закону Україна може залишитися без чергового траншу від Міжнародного валютного фонду.

Тож за новим регламентом передбачається особлива процедура розгляду законопроєктів у другому читанні, якщо подано щонайменше вп'ятеро більше поправок, ніж статей або пунктів у початковій редакції проєкту закону, але не менше 500 поправок.

Для застосування особливої процедури потрібна відповідна пропозиція, підписана 150 депутатами, за яку парламент окремо голосує на засіданні.

Після цього у фракцій і груп є два дні, щоб вибрати по п'ять поправок, на яких вони наполягають, і направити їх до профільного комітету. Кожен позафракційний народний депутат, поправки якого враховані комітетом, має право визначити одну невраховану поправку, на якій він наполягає. Комітет у дводенний термін узагальнює ці поправки і готує уточнену порівняльну таблицю для розгляду законопроєкту в другому читанні, в яку входять і всі раніше враховані поправки.

Попередній матеріал
Президент Зеленський прокоментував черговий обмін полоненими на Донбасі
Наступний матеріал
У Харківській області від коронавірусу померла продавчиня свічок у церкві – через це закрили село
Loading...