Ірина Венедіктова
Ірина Венедіктова liga.net

Венедіктова згортає реформування прокуратури – Atlantic Council

  Читайте по-русски
  Також повідомляється, що, за отриманою інформацією, може початись переслідування Уляни Супрун

  Президент Зеленський повернув в українську політику погані старі методи, а його призначенці згортають проєвропейські реформи. Про це йдеться у статті Мелінди Гарінг, заступниці директора Євразійського центру Атлантичної Ради. 

  Вона, зокрема, зазначає, що політична соратниця Володимира Зеленського Ірина Венедіктова, яка ніколи не була прокурором, призначена на посаду генпрокурора, почала згортати реформування органів прокуратури.

  "Він замінив Руслана Рябошапку на Ірину Венедіктову, політичну приятельку, яка ніколи не була прокурором. І результати були передбачуваними: Венедіктова, схоже, відмовляється від реформи прокуратури. Вона скасувала деякі звільнення Рябошапки та заблокувала участь іноземних партнерів і громадянського суспільства в перевірці прокурорів. Центр із протидії корупції заявив, що її рішення означає, що "…представники громадянського суспільства та іноземні партнери не матимуть жодного впливу на ухвалення рішень", – написала Гарінг.

  Після Рябошапки Зеленський звільнив керівників податкової та митної служб, "які мають гарну репутацію на Заході за їхню чесність, порядність і компетентність", йдеться у статті.

  Гарінг також повідомляє, що, за отриманою інформацією, може початись переслідування Уляни Супрун, яка намагалась реформувати систему охорони здоров'я в Україні.

  "Ми отримали достовірний звіт про те, що може бути розпочато розслідування стосовно лікарки Уляни Супрун, яка чудово виконувала обов'язки в.о. міністра охорони здоров'я і спробувала реформувати хитку систему охорони здоров'я України. Будь-яке переслідування Супрун або її чоловіка, як громадян США, більше ніж здивувало б Вашингтон і Європу", – підкреслила Гарінг.

  Також Гарінг зазначає, що реформи піддаються атакам.

  "На горизонті є й інші тривожні знаки. Реформатори переживають, що триває реванш, і державна служба, медична, антикорупційна та фіскальна реформи піддаються атакам. Заходу потрібно чітко висловлюватися і спостерігати за подіями в Києві", – наголошує Мелінда Гарінг.

  Як повідомляв 5.UA, Рябошапка переконаний, що президент Зеленський руками глави Офісу генпрокурора Ірини Венедіктової знищує результати, досягнуті протягом останніх 6 місяців.

   

  Попередній матеріал
  "Укрзалізниця" презентувала план відновлення роботи приміських поїздів
  Наступний матеріал
  У Кривому Розі лікар виписав із медзакладу 15 інфікованих коронавірусом
  Loading...

  Активіст, якому Венедіктова пообіцяла підозру у вбивстві, написав на неї заяву через незадекларований годинник

  Венедіктова підтвердила, що зустрічалася з одіозним Портновим

  Венедіктова призначила нового заступника на заміну Трепака – що про нього відомо

  Годинник за 10 тис. євро: у Венедіктової помітили незадекларовану "нову цяцьку"

  "Україна повертається до старих поганих часів": американські експерти прокоментували призначення Венедіктової

  Протидія епідемії та нові призначення: що ухвалив парламент для непоширення коронавірусу – включення