Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Протидія епідемії та нові призначення: що ухвалив парламент для непоширення коронавірусу – включення

Читайте по-русски
Верховна Рада також ухвалила закон про підтримку бізнесу у період карантину

Народні обранці підтримали за основу і в цілому законопроєкт, який передбачає підвищення доступності лікарських засобів. Рішення ухвалили на позачерговому засіданні Верховної Ради.

На позачерговому засіданні присутній і прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він заявив, що до всіх областей передали 10 мільйонів медичних масок та майже 1,5 тисячі апаратів штучної вентиляції легень.

Також Кабінет Міністрів зустрічався з виробниками медичної продукції в Україні та представниками мереж аптек. З ними підписали меморандум про співпрацю щодо цін, обсягів та роботи в умовах кризи.

До того ж уряд доручив Міністерству охорони здоров'я максимально підготувати та перепрофілювати медичні заклади для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах.

"Дано доручення прорахувати та забезпечити фінансово-матеріальне стимулювання тих лікарів, які працюватимуть безпосередньо з коронавірусом. І надалі ми використовуватимемо всі заходи для того, щоб захистити та підтримати лікарів" – сказав Шмигаль.

Водночас встановлюється адміністративна відповідальність за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути інфікована коронавірусом, а також підвищення кримінальної відповідальності за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням.

Верховна Рада також ухвалила закон про підтримку бізнесу у період карантину через коронавірус. Законопроєкт підтримали 359 нардепів.

Крім того, Ірину Венедіктову призначили генеральним прокурором України. Її кандидатуру вніс до Верховної Ради президент. Депутати проєкт підтримали. За висловилися 269 народних обранців. На позачерговому засіданні парламенту був присутній і президент.

Проти її призначення виступили фракції "Голос" і "Європейська солідарність". Зокрема, у фракції "Голос" заявили, що Венедіктова не склала залік, коли намагалася стати суддею Верховного Суду. А в "ЄС" зазначили, що Венедіктова буде займатися політичними переслідуваннями. 

Міністром економіки, торгівлі і сільського господарства Верховна Рада призначила Ігоря Петрашка. За таке рішення проголосували 243 народних депутати.

Верховна Рада скасувала усі пленарні засідання до 3 квітня у зв'язку з карантином через коронавірус в Україні.

 

Попередній матеріал
Венедіктова як генпрокурор потрібна Зеленському для здійснення політичних репресій – В'ятрович
Наступний матеріал
Онлайн-лекції, курси, бібліотеки та концерти: як розважитися під час карантину
Loading...

Як новопризначений міністр економіки під час присяги "мітив" у президентське крісло – відео

Ігор Петрашко став новим міністром економіки України – що про нього відомо

Україна спростить процедуру державних закупівель товарів для боротьби із коронавірусом

Шмигаль пропонує Раді призначити Ігоря Петрашка міністром економіки

ВР дала згоду на призначення Венедіктової генеральним прокурором України

Що ухвалять завтра на засіданні нардепи та чи почули в ОП вимоги учасників Маршу патріотів – "ІнфоВечір"