Іван Міклош
Іван Міклош 5 канал

Міклош: Ухвалити закони швидко – ще не все, адже їх імплементація буває складною

Читайте по-русски
Реалізація реформ, а ще громадянське суспільство врятують Україну від авторитаризму, вважає економіст

Розподіл влади між президентом і урядом може гальмувати впровадження реформ, але він є запобіжником від узурпації влади. Про це у студії "5 каналу" розповів голова стратегічної групи радників з підтримки реформ Іван Міклош.

"Розподіл виконавчої влади з одного боку був перешкодою швидкого впровадження реформ, з іншого боку він був страховкою від авторитаризму. Цей ризик існує, коли влада в одних руках", – сказав він.

Також Міклош вважає, що українське суспільство достатньо сильне, аби не допустити авторитаризму.

"Ухвалити закони швидко – це одне, але імплементація їх буває складною. Коли все буде виконано й інші реформи проведені, цей ризик авторитарного режиму буде зменшуватися, бо в економіці це означатиме, що велика кількість закордонних інвесторів прийде. Для них буде важливо, щоб було верховенство права, відкрита і справедлива конкуренція… Є сильне громадянське суспільство, є медіа. Я думаю, що Україна достатньо сильна, аби цей ризик не був великим", – сказав він.

Повне відео розмови можете переглянути тут:

Як повідомляв 5.ua, експерт попередив, що новий парламент має узаконити перевагу президента і перевести Україну назад до президентсько-парламентської республіки.

Попередній матеріал
"Мене там не було": суд допитав чергових свідків ексберкутівців – відео
Наступний матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради – завершено