Земельна реформа
Земельна реформа pixabay.com

Чи бути земельній реформі в Україні: Міклош розповів про ризики й переваги

Читайте по-русски
Нині вартість цієї землі в Україні – нижча, ніж коли б був ринок землі, зауважує економіст

Земельна реформа – одна із найважливіших для України. Про таке в ефірі "5 каналу" розповів голова стратегічної групи радників з підтримки реформ Іван Міклош. 

"Не думайте, що земля така важлива тільки для українців. Земля важлива і для словаків й поляків. Земельна реформа була чутливою в усіх цих країнах. Але на сьогодні ринку землі немає тільки в Україні, Білорусі… Перше, сьогоднішня ситуація – погана з усіх сторін. 27 мільйонів людей отримали землю в 2001 році – і вже сотні тисяч з них померли. Вони не можуть нічого зробити з цією землею. Вартість цієї землі – нижча, ніж коли б був ринок", – сказав Міклош.

Він також висловив переконання, що в Україні потрібно відкрити ринок землі: "Коли відкриється ринок землі, це вам скажуть всі економісти, це буде краще для економіки, для інвестицій, для людей. Не тільки для тих, які є власниками цієї землі, а для всіх".

При цьому Міклош сказав, що у відкритті ринку землі в Україні є свої ризики, але треба продумати "запобіжники", і їх уже продумав попередній уряд. 

"Чи є там ризики? Так, і їх треба визначити. І попередній уряд вже зробив це. В законопроєкті було встановлено обмеження на те, скільки гектарів може купувати одна фізособа, скільки юридична особа, як зробити прозорою систему ціноутворення, як зробити достатню конкуренцію, як зробити умови для розвитку малого й середнього фермерства. Адже в Україні малого і середнього фермерства майже немає. Є маленькі "для себе" і є великі агрохолдинги. І при цьому Україна має величезний потенціал малого і середнього фермерства для розвитку села, регіону тощо", – сказав Міклош.

Він також підсумував: "Тому земельна реформа – одна із найважливіших. Без таких реформ як земельна реформа, реформа приватизації, прозора велика приватизація і маленька приватизація через ProZorro, як реформа в енергетиці, демонополізація енергетики, відкриття ринку, без верховенства права і захист власності. От коли це буде зроблено, то тоді можна буде мати 5-7% зростання".

Як повідомляв 5.UA, сьогодні раніше, 2 вересня 2019 року, президент доручив скасувати мораторій на продаж землі до 1 грудня. 

Попередній матеріал
Знімав порноролики за участю власних дітей 2-х та 5-ти років – поліція затримала горе-батька
Наступний матеріал
Смертельна пожежа в одеському готелі: співвласнику оголосили про підозру
Loading...