Іван Міклош
Іван Міклош 5 канал

"Тарифи неможливо знизити, і Зеленський це вже зрозумів" – Іван Міклош

Читайте по-русски
Більшість непопулярних реформ уже було проведено попереднім урядом

Тарифи зараз залежать від ринкових цін, і їх зниження неможливе. Про це у студії "5 каналу" розповів голова стратегічної групи радників з підтримки реформ Іван Міклош.

"Я дивився за тим, що сказав пан президент. Спочатку він казав, що знизити тарифи – це перешочергове завдання уряду. Але потім пояснив, що він про це думає. Бо неможливо знову зробити тарифи нижчими за їхню реальну ціну. Але можна знижувати трьома способами. Перший, і президент це озвучив, мають бути ринкові ціни, але щоб росла зарплатня і пенсії, потім частка комуналки буде меншою. Коли буде зростання комуналки на 5-7 %, за цим піде швидке зростання зарплати і пенсії. Друге – має бути конкуренція на енергетичному ринку, вона є найефективнішим важелем для зниження цін. Третє рішення: і після цього залишаться люди, в яких комуналка буде вищою, ніж вони можуть сплатити – цим людям треба давати субсидії", – сказав він.

Міклош вважає, що названі новим прем’єром відсотки зростання цілком реальні. Зокрема і тому, що більшість непопулярних реформ уже було проведено попереднім урядом.

"Багато непопулярних речей вже було зроблено, наприклад, тарифи вже сягнули ринкового рівня. Лібералізація цін означає їхнє підвищення. Потім, відбулося зниження гривні – це також позначилося негативно", – нагадав експерт.

Повне відео розмови можете переглянути тут:

Як інформував 5.ua, за даними соцопитування КМІС за середину квітня, в перші 100 днів президентства Зеленського 40% українців очікують зниження тарифів.

Також, як повідомлялося раніше, Зеленський  заявив, що очікує від Кабінету Міністрів збалансованості між державними виплатами та цінами на комунальні послуги.

Попередній матеріал
У Павлограді поліція вилучила наркотиків на пів мільйона гривень
Наступний матеріал
Чорновол подала заяву в ДБР щодо Портнова – в чому звинувачує
Loading...