Інавгурація Володимира Зеленського
Інавгурація Володимира Зеленського president.gov.ua

"Парламентсько-президентському устрою недовго бути": політтехнолог припускає, що парламент Зеленського мінятиме Конституцію

Читайте по-русски
Президент Зеленський продовжує приймати рішення, схожі на рішення Януковича, вважає експерт

Новий парламент, більшість якого керується Зеленським, йому на догоду має узаконити перевагу президента, тобто перевести Україну назад до президентсько-парламентської республіки. Таку думку в студії "5 каналу" висловив політтехнолог, експерт українського центру Юрій Подорожній.

"Буде і готується конституційна реформа і перший крок, який всі вже обговорили – це скорочення кількості парламентарів. Крім того, це обговорюють, вилучаються деякі статті з Конституції, наприклад, про виборче право, на підставі того, що начебто вони там дублюються. Тому легітимізація цього процесу буде однозначно. Не дивлячись на те, що вони фривольно ставляться до закону, але вони повертатимуть закон і Конституцію в якесь правове русло", – сказав він.

Подорожній також додав, що в Зеленського лише одна мета – якнайшвидше скористатися довірою людей для реалізації своїх завдань у парламенті.

"На сьогодні Зеленський вирішує своє головне завдання: завести в парламент якомога більше і швидше всі ті рішення, напрацювання і уявлення про те, як саме Україна далі повинна розвиватися. Що в кінцевому підсумку з цього вийде? Очевидно, президент на сьогодні не розуміє значення парламенту в демократичній державі", – вважає політтехнолог.

Окрім того, експерт зазначив, що у постановці "інтерв’ю", яке в Зеленського взяв інший актор і колега сучасного президента, було озвучено, що обіцянка прийти на один термін – вже не актуальна, тому "Зеленський – це надовго".

Повне відео розмови можете переглянути тут:

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський вже озвучив кількадесят завдань для нової команди посадовців. Пролунали вони під час масштабної зустрічі з керівництвом парламенту, міністрами та чільниками правоохоронних органів.

Попередній матеріал
Ситуація на Донбасі: терористи сім разів обстріляли позиції ЗСУ – один український боєць загинув
Наступний матеріал
Як креативно у школі Харкова учні намагалися привернути увагу до проблем закладу – сюжет
Loading...