Дмитро Разумков
Дмитро Разумков Shutterstock

Рада проголосувала за відставку Разумкова з посади голови ВРУ

Читайте по-русски
"За" проголосували 284 народних депутати

Верховна Рада проголосувала за відкликання Разумкова із посади голови Верховної Ради. Про це повідомляє "5 канал". 

"За" проголосувало 284 народних депутатів. 

Як і обіцяли, голоси дали більшість "слуг народу", не вподобали роботу свого колеги аж 215 народних обранців цієї фракції. І лише семеро були проти відставки Разумкова. Крім того, за відкликання голови Верховної Ради голосували нардепи з груп "За майбутнє" й "Довіра" та представники фракцій "Голос" і "Батьківщина".

Голосуванню передували емоційні виступи. Голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко заявив, що до роботи Дмитра Разумкова є багато запитань. Зокрема, чому законопроєкти з одних комітетів потрапляли на засідання швидко, а з інших – ні, та чому понад рік не призначали керівника апарату Верховної Ради. Згадав і про те, що Разумков не підтримав санкції проти контрабандистів, газових олігархів і кримінальних надрокористувачів на засіданні РНБО.

"Хтось вирішив, що власні політичні та навіть життєві амбіції вище командних цілей та домовленостей. Дмитро Олександрович, на мою думку, відступив від загальних принципів. Зрештою наш парламент перетворився на гальмо нашого курсу, курсу президента. Ми вже не можемо вам у цьому довіряти, цієї довіри більше немає, тому ми просимо пересісти в зал і разом із нами слухати наступного голову Верховної Ради", – сказав перший заступник голови фракції "слуг" Олександр Корнієнко.

"Принцип "право на власну позицію та свободу слова" змінив принцип "хто не з нами, той проти нас". Принцип "закон один для всіх" став принципом "друзям все – ворогам закон". Принцип "офшори для влади ганьба" став принципом "нічого страшного у кожного ФОПа вони є". При будь-яких штормах та буревіях український парламент повинен залишатися запобіжником, яким він був у нашій історії та точкою рівноваги і балансу", – наголосив Дмитро Разумков.

Не підтримали відкликання Дмитра Разумкова з посади спікера "Європейська солідарність" та "Опозиційна платформа – За життя". Ці фракції не дали жодного голосу. Опозиція подякувала Разумкову за роботу. Там заявили, що він намагався дослухатися до всіх фракцій і не дав повалити парламентаризм під куполом. Нардепи переконані, що побачать Разумкова вже як самостійного політика в наступному скликанні парламенту.

Читайте також: як опозиція відреагувала на відсторонення Разумкова.

Нагадаємо, народні депутати від президентської монобільшості "Слуга народу" вирішили ініціювати відставку свого ж спікера Дмитра Разумкова. Перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук – залишається єдиним кандидатом на посаду в разі звільнення Разумкова. Що курйозно, Арахамія подав два звернення щодо відкликання голови ВР – друге було від свого імені.

Читайте також: "Незалежна гілка влади перетворюється на філію Банкової" – В'ятрович про брутальні порушення регламенту ВР 

Попередній матеріал
Експерт пояснив, чому ЄС не реагує на недружні дії Угорщини щодо України
Наступний матеріал
"Незавершена війна": Олександр Сурков презентував книгу, в якій описані перші роки російської агресії на Донбасі
Loading...