Дмитро Разумков
Дмитро Разумков Офіс президента

Збір підписів за відставку Разумкова: як реагують у парламенті та чи всі фракції готові підтримати рішення

Читайте по-русски
Разумков був одним із політтехнологів майбутнього президента

"Слуги народу" таки наважилися зробити те, про що так довго говорили в кулуарах. Лідер фракції Давид Арахамія написав листа спікеру і попросив видати підписні листи для збирання підписів депутатів за відставку голови Ради. На посаді спікера парламенту від Разумкова очікували васальної відданості, але він неочікувано намагався стати головою усього парламенту. І чути всіх депутатів та всі фракції. Звісно, Офіс президента така самостійність Разумкова, м'яко кажучи, дратувала, але доводилося миритися. Аж до ухвалення закону про деолігархізацію. Отут і почалася відкрита війна. Разумков відправив проєкт закону для експертних висновків у Венеційську комісію. Бо закон далеко не бездоганний і йде в розріз із Конституцією. Фракція "слуг" розцінила цей крок як диверсію і намагання зірвати голосування закону, який Зеленський визначив як першочерговий. Для голосування за відставку потрібно зібрати 150 голосів. Для зміщення голови Ради потрібні голоси 226 депутатів. Подробиці у сюжеті журналістки "5 каналу".

"Слуги народу" запустили процедуру відкликання з посади голови Верховної Ради Дмитра Разумкова. Керівник монобільшості Давид Арахамія перед вояжем до Трускавця на збори попросив у спікера підписні листи для збору підписів за його ж відставку. Конфлікту з фракцією та Банковою немає, а свою відставку з президентом не обговорював. Дмитро Разумков відреагував на ініціативу "Слуг народу".

"Щодо конфлікту, в мене дійсно не має конфлікту. Якщо його хочуть створити – це інше питання. Просто була задача – Давід Георгійович її виконав. Не знаю від кого. Я думаю, що це колективне рішення. В мене є мої принципи, моя позиція. Вона не відрізняється від того, з чим з партією "Слуга народу" ми йшли в 2019-му році. Чи я впевнений, що у всіх залишилися ці принципи – ну, це поки що відкрите питання", – зазначив голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

Спікер каже, що, ймовірно, відбулося таємне засідання фракції, на якому обговорювали його відставку. Разумков переконаний: серед "слуг народу" чимало тих, хто за цю відставку не голосуватиме.

"Почекайте, ви мене ще зніміть. Давайте я подивлюсь, як фракція проголосує. Тому що бажання Давіда Георгійовича – це одне. Але позиція фракції – це інше. Ви розумієте, я думаю, що головним ініціатором цього процесу був не Давид Георгійович", – повідомив голова Верховної Ради України Дмитро Разумков.

Точно не голосуватимуть за відставку спікера – визначилися в кількох опозиційних фракціях. У "Голосі" Разумкова називають останньою людиною, яка чинила опір владі в парламенті.

"Влада пожирає сама себе. Наразі ми у фракції "Голос" не бачимо причин для відкликання пана Разумкова. Фракція "Голос" не бачить причин для його відставки. Саме тому ми не будемо голосувати за неї", – зауважила народна депутатка від фракції "Голос" Кіра Рудик.

Проти відставки Разумкова й у "Євросолідарності". За кадрові рішення традиційно не голосуватимуть.

"Ми як "Європейська Солідарність" точно не будемо брати участь в цих внутрішніх розборках. Ми не голосуємо за кадрові рішення. Це питання монобільшості. "Банкова сказала – значить, ми так робимо." Ми розуміємо, що буде слухняний спікер, на жаль", – акцентувала увагу народна депутатка від фракції "Європейська Солідарність" Марія Іонова.

А от у Батьківщині – ще не визначилися. Свою позицію озвучать після засідання фракції. Відмовилися оприлюднювати позицію і в об'єднанні "Справедливість" – групі депутатів, які вийшли з "Голосу". Голова партії не виключає, що ті голосуватимуть в унісон з "зеленими". Припускають, що підписи за відставку спікера збиратимуть у Трускавці на виїзному засіданні "слуг". Разумкова туди не запросили. Натомість поїхав його заступник – Руслан Стефанчук. Саме він головував під час скандального голосування за закон проти олігархів. Його ж називають найімовірнішим наступником Разумкова.

"В межах збору підписів про відкликання голови Верховної Ради має бути зібрано 150 підписів депутатів для того, щоб ця ініціатива була запущена", – запевнила голова громадської мережі "Опора" Ольга Айвазовська.

На розбір польотів між "слугами" й спікером відреагували на Банковій. Кажуть, збір підписів за відставку – ініціатива Давида Арахамії. Хоча спочатку той звернувся до спікера від імені фракції, а після продублював уже від свого імені. Прессекретар Зеленського переконує: Разумков із президентом не сварилися.

"Стосунки в них, я знаю, що вони спілкуються. Стосунки в них нормальні, робочі", – наголосив прессекретар президента України Сергій Нікіфоров.

Дмитро Разумков із Володимиром Зеленським від початку його походу в політику. Був одним із політтехнологів майбутнього президента. Його також називали голосом Зеленського під час передвиборчої кампанії. Згодом Разумков очолив президентську партію "Слуга народу" і був першим номером у списку. А коли став головою Верховної Ради, продемонстрував відмінну від президента позицію у низці важливих питань. Зокрема був проти призначення міністрами Юрія Вітренка та Сергія Шкарлета. Паралельно до президентського вніс законопроєкт щодо вирішення конституційної кризи, а також на засіданні РНБО не підтримав запровадження санкцій щодо телеканалів з орбіти Медведчука.

"Теплу ванну влаштували президенту. І вона стає дедалі теплішою. І справді Разумков був досить непоганим спікером. Але зрозуміло, що все ж таки хочеться владі отримати цей спів в унісон", – підсумувала головна редакторка видання "Слово і Діло" Катерина Пітєніна.

Останньою краплею для монобільшості та Банкової міг стати закон про олігархів. Дмитро Разумков розкритикував процедуру голосування за нього. Мовляв, ухвалили його з порушеннями. Й уже заявив – знову відправить його на розгляд Венеційської комісії.

Ганна Рибалка, Вікторія Волошина, Лідія Середюк та Людмила Павленко, "5 канал"

Читайте також: Люди Зеленського, які перечать йому, різко стають 100% ворогами – Лерос про відставку Разумкова  

Попередній матеріал
“Європейська перспектива України під загрозою”: Климпуш-Цинцадзе про майбутній саміт “Україна-ЄС”
Наступний матеріал
"48% мереж в аварійному стані": влада повинна реконструювати труби, аби уникати величезних втрат – експертка
Loading...
Люди Зеленського, які перечать йому, різко стають 100% ворогами – Лерос про відставку Разумкова

Люди Зеленського, які перечать йому, різко стають 100% ворогами – Лерос про відставку Разумкова

"Антиолігархічний" закон повторно направлять до Венеціанської комісії – Разумков

"Антиолігархічний" закон повторно направлять до Венеціанської комісії – Разумков

Стефанчук залишається єдиним кандидатом на посаду спікера ВР у разі відставки Разумкова

Стефанчук залишається єдиним кандидатом на посаду спікера ВР у разі відставки Разумкова

Тренінг, петинг і накачування "зеленої" команди – Гео Лерос у "Час Ч"

Тренінг, петинг і накачування "зеленої" команди – Гео Лерос у "Час Ч"

Разумков нагадав, що Зеленський обіцяв іти на один термін

Разумков нагадав, що Зеленський обіцяв іти на один термін

"Депутатів навмисно ввели в оману": Разумков назвав два варіанти, як можна виправити ситуацію з законом про олігархів

"Депутатів навмисно ввели в оману": Разумков назвав два варіанти, як можна виправити ситуацію з законом про олігархів