Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Питання місцевих виборів та вибачення "слуги" перед депутаткою з "ЄС": що відбувається в Раді – включення

Читайте по-русски
Більшість нардепів з опозиційних фракцій постанову щодо виборів розкритикували та назвали антиконституційною

Сьогодні, 13 липня, Верховна Рада не зможе призначити проведення місцевих виборів. Хоча цей пункт є в порядку денному позачергового засідання парламенту. Чому депутати не голосуватимуть з цього питання, розповість кореспондентка "5 каналу" Леся Головата.

Призначити проведення місцевих виборів на 25 жовтня – таким було ключове завдання для депутатів Верховної Ради. Утім, більшість нардепів з опозиційних фракцій цю постанову розкритикували та назвали антиконституційною.

Зокрема, вона передбачала, що вибори мали проводитися лише у столиці та обласних радах. Натомість, вибори до районних рад мала би оголошувати Центральна виборча комісія. На думку депутатів, це є юридичною колізією, яку необхідно усунути. Адже згодом результати таких виборів можуть оскаржити як такі, що не є конституційними.

Для того, аби внести необхідні правки до тексту постанови, мав би зібратися профільний комітет. Зустріч відбулася, однак голосувати депутати все одно не будуть.

"На себе брати відповідальність далі в судовому процесі, зриві вборів вони не готові. І тому в нас зібрався комітет, але засідання не відбулося. Тому що правильного формулювання колеги не знайшли. Бо вони далі хочуть призначати лише чергові вибори. Хочуть перекласти цю відповідальність з себе на ЦВК. Але поки що не розуміють, як це можна зробити у правовий спосіб. Ми з фракцією "Голос" запропонували постанову, і дуже чітко написали, що всюди ми повинні призначити чергові вибори. Це єдина підстава не зірвати їх", – заявив народний депутат від "Голосу" Роман Лозинський.

Сьогодні, з трибуни Верховної Ради нардеп "Слуги народу" перепросив перед народною депутаткою "Європейської солідарності" Марією Іоновою за те, що 3 липня між ними виникла суперечка, а згодом "слуга" підняв руку на колегу.

Ірина Геращенко, яка була присутня на засіданні, заявила, що вибачення нардепа приймаються.

Нагадаємо, у вівторок, 14 липня, відбудеться ще одне позачергове засідання Верховної Ради. Спікер наголосив, що тиждень для депутатів очікується "насичений і напружений", буде багато питань, пов'язаних із бюджетом.

 

Попередній матеріал
Дуже небезпечно проводити Нормандський саміт без плану, куди ми хочемо йти – Клімкін
Наступний матеріал
"Найбільша загроза українській мові": Бужанський і ОПЗЖ хочуть протягнути антиукраїнський закон – В'ятрович
Loading...

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій ВР – завершено

Дата місцевих виборів та зарплати для чиновників – з'явився порядок денний засідання ВР

Зеленський позачергово скликав Раду та просить скасувати обмеження зарплат чиновників

Нардеп Синютка пояснив, чому Україні більше пасує президентська республіка – "Гончаренко рулить"

Шмигаль запропонував Раді призначити Уруського віцепрем'єром з ОПК

Нереалістичні законопроєкти: "Слуга народу" очолила рейтинг фінансових популістів Ради – КВУ