Алушта Facebook / Andrii Klymenko

"Путін тут не господар": як російські бізнесмени зазнали невдачі в Криму – ЗМІ

  Читайте по-русски
  П'ять років тому до Криму кинулися найсміливіші з підприємців з усієї Росії. Нова територія, вільна від великого бізнесу, скута санкціями, обіцяла великі можливості

  Російське опозиційне видання "Медуза" опублікувало великий репортаж про те, як "провалилися" в Криму російські бізнесмени, які приїхали туди після окупації у 2014 році. Про таке інформує УНІАН.

  "П'ять років тому до Криму кинулися найсміливіші з підприємців з усієї Росії. Нова територія, вільна від великого бізнесу, скута санкціями, обіцяла великі можливості. На "Медузі" вийшов великий репортаж про те, як провалилися в Криму російські бізнесмени, які приїхали туди після окупації у 2014 році. Переказуємо коротко на прикладі однієї історії", – йдеться в репортажі.

  Колишній директор найбільшого петербурзького казино "Конті" Сергій Татко – один з тих, хто після березня 2014 року вирішив все кинути та поїхати з сім'єю до моря. Спочатку він хотів знайти землю, щоб побудувати в передгір'ях Криму готель в альпійському стилі з пивоварнею, але так і не знайшов для нього місця.

  Потім спробував підшукати ділянку для виноградників, але й це йому не вдалося. Після безуспішних пошуків землі чоловік вирішив зайнятися вирощуванням мідій. Він виграв конкурс на акваторії в Чорному морі, вклався в будівництво катамарана з обладнанням на палубі. На першому етапі витратив 40 млн руб. А другий етап і власне запуск затягнулися: все знову вперлося в земельне питання. Бізнесмену, який вирішив стати мідієвим королем, не вдалося ані купити, ані отримати в оренду ділянку під будівництво фабрики на березі.

  "Мене відфутболювали в усіх інстанціях", – розповідає він.

  Відмовитися від свого проекту зовсім петербуржець не може: шкода вже вкладених грошей. План "Б" такий: якщо не дадуть землю на березі, він побудує склад не на узбережжі, але обсяги виробництва без можливості прямого виходу до моря будуть в рази меншими. Сам бізнесмен не планує їхати з Криму, хоча своїм петербурзьким друзям наполегливо рекомендує на півострів навіть не потикатися: "У мене була ідея поставити в Пітері банер: "Забудьте їхати в Крим з інвестпроектами. Путін тут не господар. Його доручення і закони тут не працюють".

   

  Попередній матеріал
  Клімкін: Росія спробує організувати нову "газову" війну
  Наступний матеріал
  Розенко розповів, скільком мільйонам українців підвищили пенсію на 1000 грн
  Loading...

  У вітчизняному МЗС обурені через "вояж" Путіна до Криму

  ЄС ніколи не визнає незаконної анексії Росією півострова Крим – Могеріні

  "Не визнаємо і в майбутньому": країни НАТО закликають РФ повернути Україні контроль над Кримом – заява

  Порошенко розповів про стратегію повернення Криму: "Якнайшвидше, одразу ж після президентських виборів"

  Москвичі вийшли на поодинокі пікети проти анексії Криму

  "Ката тягне на місце злочину": на п'яту річницю анексії Путін зазбирався до Криму