Олена Зеркаль
Олена Зеркаль 5 канал

Процеси невідновні: Зеркаль пояснила, чому небезпечно зупиняти міжнародні позови проти РФ

  Читайте по-русски
  Зеркаль нагадала про суперечку Нікарагуа проти США, яку вирішували у Міжнародному суді ООН

  Заступниця голови МЗС України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль висловила сподівання, що міжнародні позови України проти РФ не зупинятимуть, оскільки надалі існує ризик, що їх не відновлять.

  Про це Зеркаль сказала в інтерв'ю bihus.info, нагадавши при цьому про справу Нікарагуа проти США, коли Міжнародний суд ООН у 1986 році визнав у діях США на території Нікарагуа порушення норм міжнародного права, пише "Інтерфакс-Україна".

  "А потім у Нікарагуа змінилася влада. І нова влада подала прохання до суду, що вони досягли мирного врегулювання зі Сполученими Штатами і не продовжуватимуть далі процес. Процеси не можна потім відновити. Їх можна припинити, а відновити не можна", – додала дипломат.

  На запитання, яка ймовірність такого сценарію в Україні, Зеркаль відповіла, що не може про це говорити.

  Вона також підтвердила, що незабаром іде з МЗС. "Я розумію, що з точки зору "ми будемо дружити з Росією", то я не той персонаж, який про дружбу. Я все ж таки файтер… Я представляю позицію, яка відмінна від бачення росіян", – сказала Зеркаль.

  За словами заступника міністра, серед останніх її завдань на цій посаді – провести процесуальні слухання в Гаазі за новим арбітражем щодо українських моряків і кораблів, затриманих росіянами. Вона повідомила, що протягом останніх місяців займалася лише судами і була виключена з інших процесів, зокрема пов'язаних із газом.

  "Саме тому в мене склалася абсолютна впевненість у тому, що мені нема чого робити в МЗС. Бо мене відсторонили, і тільки єдине, що я змогла зробити, – це довести ці процеси до якоїсь логічної точки, від якої немає потім зворотного шляху. Принаймні, це буде зафіксовано назавжди", – сказала Зеркаль.

  Нагадаємо, 8 листопада Міжнародний суд ООН відхилив заперечення Росії щодо юрисдикції у справі про тероризм.

  Як розповіла "5 каналу" юристка Катерина Бусол, це рішення суду ООН – ключове не тільки для України, а й для всього світу.

  Попередній матеріал
  Порошенко зустрівся з головою "Європейської народної партії" – про що говорили
  Наступний матеріал
  Після майже року полону: як українські кораблі зустрічали на Миколаївщині – репортаж
  Loading...

  Справа "Україна проти Росії" у суді ООН: брифінг Олени Зеркаль – завершено

  Україна проти Росії у Міжнародному суді ООН: виступ Олени Зеркаль – трансляція

  Коментар представниці України Олени Зеркаль щодо слухань у Міжнародному суді ООН – відео