Олена Зеркаль
Олена Зеркаль 5 канал

"Брудна білизна" Росії стане публічною – Зеркаль про важливість рішення Міжнародного суду ООН

Читайте по-русски
Важливим здобутком України є сама можливість історичної фіксації фінансування терористів російськими посадовцями, – наголосила дипломат

Визнання Міжнародним судом ООН своєї юрисдикції у позові проти Росії щодо порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації – є проміжною, але дуже важливою перемогою України. На цьому наголосила заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль в ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі".

"Росіяни робили все, щоб узагалі уникнути слухань. Щоб суд визнав, що це не їхня юрисдикція. Вони не хотіли, щоб це питання виносилося на розгляд суду і щоб у всіх був доступ до цього судового процесу. Оскільки суд ООН, коли розглядає, він транслює усе, що відбувається в суді. Тому фактично, уся ця "брудна білизна", яка відбувалася з фінансуванням тероризму, вона буде публічною", – зауважила Зеркаль.

Дипломат визнала, що це відбудеться не сьогодні, і не завтра – але все ж є здобутком у контексті фіксації історичних подій.

"Так, це станеться не завтра, але все одно, в сенсі якихось історичних подій і фіксування фактів порушення міжнародного права, прав людини, і взагалі ситуації з фінансування терористів посадовими особами РФ – це справді великий здобуток... Це фактично стане частиною історії, яку потім ніхто не зможе переписати", – акцентувала дипломат.

Дивіться також повне відео інтерв'ю:

Попередній матеріал
Тізенгаузен про ринок землі: "Страшилка з іноземцями – це класична PR-схема"
Наступний матеріал
Розведення сил на ділянці Богданівка-Петрівське: як відбувається та скільки триватиме – репортаж
Loading...