president.gov.ua

Президент схвалив спрощення діяльності закладів охорони здоров'я

  Заклади охорони здоров'я отримали можливість здобуття фінансової та управлінської автономії для забезпечення фінансових, матеріально-технічних ресурсів системи охорони здоров'я

  Президент України Петро Порошенко підписав Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров'я". Про це повідомляє прес-служба глави держави.

  "Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров'я" (№2002-VІІІ), ухвалений Верховною Радою 6 квітня цього року, передбачає впровадження заходів із реформування системи охорони здоров'я України задля створення мережі державних та комунальних медичних закладів з достатнім рівнем самостійності для ефективного та своєчасного медичного забезпечення населення", – йдеться в повідомленні.

  У документі йдеться про те, що відтепер заклади охорони здоров'я отримали можливість здобуття фінансової та управлінської автономії для забезпечення фінансових, матеріально-технічних ресурсів системи охорони здоров'я. При цьому, у відповідності до ст. 49 Конституції України, чинна мережа державних та комунальних закладів охорони здоров'я не буде скорочена. Ці установи залишаться у державній та комунальній власності та не підлягатимуть приватизації.

  Згідно з законом, встановлено і спрощений порядок реорганізації державних та комунальних закладів охорони здоров'я у казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства; уточнено чинну гарантію, що кошти, не використані закладом охорони здоров'я (крім державних та комунальних установ) цьогоріч, не будуть вилучатись та можуть бути використані на фінансування діяльності закладу; урегульовано окремі питання, пов'язані з договорами про медичне обслуговування населення, які будуть укладатись відповідно до спеціального порядку, затвердженого Кабміном.

  Цей Закон набирає чинності з наступного дня після опублікування та вводиться в дію через шість місяців від дня набрання чинності.

  Як повідомляв 5.UA, у МОЗ назвали п'ять принципових змін у системі охорони здоров'я.

  Попередній матеріал
  У Михайлівці на Донбасі на ворожій розтяжці підірвалися місцеві мешканці, є загиблий – ГУР
  Наступний матеріал
  На Донбасі ідентифікували ще одного загиблого "бойовика" російського походження – речник Міноборони
  Loading...

  "Ключовий елемент декомунізації": Порошенко підписав закони на підтримку кінематографії в Україні

  В Україні почав діяти закон про Єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних

  Порошенко схвалив запровадження середньострокового бюджетного планування

  Президент підписав зміни до закону про свободу пересування і вільний вибір місця проживання

  Порошенко посилив відповідальність військовослужбовців за порушення дисципліни

  Президент підписав закон про компенсацію 50% вартості житла ветеранам АТО