president.gov.ua

"Ключовий елемент декомунізації": Порошенко підписав закони на підтримку кінематографії в Україні

  Один з основних критеріїв для кінопроектів – мовний

  Президент України Петро Порошенко підписав закони "Про Український культурний фонд" та "Про державну підтримку кінематографії в Україні". Глава держави назвав цю подію "ключовим елементом декомунізації в культурі та кінематографі", передає прес-служба Президента.

  "Мені здається, що це є рубікон, який перейдений, незворотній, який не має вже повернення назад – до комуністичних принципів управління культурою Україна більше ніколи не повернеться", – зазначив Порошенко.

  Він також наголосив: "Це елемент, важливий, ключовий елемент декомунізації в культурі і в кінематографії. Саме так ми маємо це сприймати і саме з цим ми маємо йти до людей і казати, наскільки це важливо, щоб люди відчули масштаб тієї події і тих змін у законодавство, яких ми з вами добилися і відчули завтра, коли ми в результаті дій обох законів отримаємо нові фільми".

  Як стало відомо, відповідні закони передбачають впровадження сучасних моделей конкурентного і прозорого фінансування кіновиробництва та інших програм у сфері культури і мистецтва в Україні.

  За словами Порошенка, "не буде більше ніякого розподілу коштів "під ковдрою", не буде непрозорих розподілів за відкати".

  Він також зазначив, що державна підтримка кінематографії здійснюватиметься за рішенням Ради з держпідтримки кінематографії за результатами конкурсного відбору та культурного тесту проекту.

  Одним із ключових критеріїв для проектів Президент назвав мовний. "Є принципова і чітка позиція – право на підтримку буде мати лише продукція, яка буде вироблятися українською мовою. Єдиний виняток для цього – кримськотатарська мова, з урахуванням тих позицій, у які внаслідок незаконної анексії Криму потрапив кримськотатарський народ", – заявив Порошенко.

  Як зазначив Президент, не в останню чергу підтримка і розвиток українського кіновиробнитцва та українського продукту стануть важливими в інформаційній війні з ворогом.

  "Ми обмежили присутність російського кіно на нашому ринку, тому що здебільшого цей продукт просякнутий пропагандою так званого "русского мира", який прославляє агресора і його силові структури", – зазначив Порошенко.

  Попередній матеріал
  У Широкиному ворог задіяв увесь наявний арсенал зброї, четверо бійців ЗСУ поранено – фото
  Наступний матеріал
  "Карати легко": Українські волонтери запустили мобільний додаток для боротьби з хабарниками і ямами на дорогах
  Loading...