Канни-2017
Канни-2017 5 канал

"Лагідна" сатира про російську дійсність – як Україна представить себе у Каннах цьогоріч

На Каннському кінофестивалі 2017 Україна презентує фільм зі світлою назвою "Лагідна" – про гнітючі реалії російського життя

На цьогорічному Каннському кінофестивалі Україна буде представлена сатиричним фільмом про російську моторошну дійсність. Це стрічка під назвою "Лагідна" режисера Сергія Лозниці – українця за паспортом, який мешкає в Німеччині. Про це інформує "5 канал".

Як стало відомо, стрічка "Лагідна" змагатиметься за Золоту пальмову гілку із 17 фільмами іменитих режисерів світу. Шанси на перемогу є, зважаючи на те, що Лозниця в Каннах далеко не новачок. Уже втретє він бере участь у головному конкурсі, а в 2014 році сенсацією Канн стала його документальна стрічка "Майдан".

Фільм зі світлою назвою "Лагідна" розповідає про гнітючі реалії російського життя. Сергій Лозниця надихався оповіданням "Кроткая" Федора Достоєвського, однак все переробив на свій лад. Це історія жертви і ката, в якій кат втілений у дуже багатьох персонажах і буквально розчинений у просторі і повітрі російської глибинки.

"Насправді це гостро сатирична, іронічна картина, яка висміює негативні якості. Дія відбувається в російській тюрмі чи біля російської тюрми. Тому в мене викликає глибокі сумніви те, що фільм отримає прокатне свідоцтво в Росії", – розповів український продюсер фільму "Лагідна" Сергій Лавренюк.

Фільм "Лагідна" їде у Канни
Фільм "Лагідна" їде у Канни5.ua

Попри цей факт, у фільмі грають головно російські актори, більшість – це трупа одного з театрів Єкатеринбурга. В одній з ключових ролей – Лія Ахеджакова. У виробництві "Лагідної" задіяні продюсери семи країн, в тому числі України та Росії.

"Дуже добре знаю продюсерів із російської сторони. Вони підписували листа на підтримку України щодо анексії Криму. Тобто їхня громадянська позиція така сама, як і Лії Ахеджакової", – каже генеральний директор Київського Міжнародного кінофестивалю "Молодість" Андрій Халпахчі.

Сергій Лавренюк додає: "Мені, звісно, боляче, що дві країни, з якими нерозривно пов'язані моя доля та робота, перебувають у стані війни. Мені нескінченно боляче, що одна з цих країн проявляє агресію стосовно іншої. Фільм говорить сам за себе. Усе, про  я думав, відбувається зараз на батьківщині Достоєвського, Лєскова, Салтикова-Щедріна, Чехова, Платонова, Шаламова, Сорокіна – усе я розповів у своєму фільмі".

Режисер завжди був проти, щоб його фільми привласнювала будь-яка країна, бо вважає – мистецтво не має кордонів. Але офіційно на цьогорічних Каннах за Золоту пальмову гілку зі стрічкою "Лагідна" боротиметься саме Україна. Хоч там немає українських акторів, хоч зйомки відбувалися в Латвії і частка українських грошей, вкладених у виробництво, скромна.

"Якщо ви відкриваєте каталог Каннського кінофестивалю, не пишеться країна, до якої належить вироблений фільм, а пишеться громадянство режисера. Сергій Лозниця завжди був представлений як українець", – каже гендиректор Міжнародного кінофестивалю "Молодість" Андрій Халпахчі.

 

Ювілейний, 70-й Каннський кінофестиваль стартує 17 травня. Нині оголошені ще не всі учасники. І українські імена ще можуть з'явитися в новинах із Канн.

Безвідносно до успіхів у Каннах, фільм "Лагідна" Сергія Лозниці вийде на екрани України. Прем'єра найімовірніше відбудеться на Одеському кінофестивалі в липні.

Ольга Петрів та Василь Дендін, "5 канал"

Попередній матеріал
"Символічні 43 туї": На Полтавщині заклали Алею "Пам’яті героїв АТО"
Наступний матеріал
Пожежні авто, катери та дрони: Як пожежники Київщини ліквідували "займання" у 1,5 гектари
Loading...

"Непросте кіно, яке треба дивитися": у Києві покажуть російський фільм про Олега Сенцова – "Кіно з Яніною Соколовою"

У Києві відбулась прем'єра документального фільму "Справа "Рифи"

"Піски. Лицарі неба": У Києві презентували фільм-реквієм про полеглих бійців полку "Дніпро-1"