dt.ua

Президент про надання Томосу українській церкві: "Україна має свій шлях до Бога – і він не через Москву"

  Томос про автокефалію довершить утвердження незалежності і самостійності України в духовному вимірі, вважає Порошенко

  Президент України Петро Порошенко під час виступу на церемонії вшанування пам'яті жертв політичних репресій торкнувся і питання надання Томосу українській церкві, йдеться на сайті Глави держави.

  "Биківня – ця земля, цей ліс, де протягом кількох років у братських могилах Совєти ховали невинних людей. Ця земля – мовчазний свідок Великого терору", - наголосив Президент.

  Петро Порошенко зауважив, що за словами істориків, ймовірно, саме десь тут, серед десятків тисяч жертв покоїться і тіло митрополита Василія Липківського.

  У зв'язку з цим Порошенко сказав: "Сподіваюся, десь на небесах душа владики, який сто років тому поставив на порядок денний питання про автокефалію, чує наші молитви до Господа про надання Томосу незалежній, автокефальній, помісній, православній, і головне українській церкві".

  Глава держави нагадав, що протягом свого президенства неодноразово зустрічався із Його Всесвятістю Вселенським Патріархом. "Синод Вселенського Патріархату прийняв рішення про початок розгляду питання про надання Томосу для української церкви", - нагадав Президент.

  Він також наголосив: "Дорога  українців до Бога не пролягає через Москву. У нас свій шлях. Переконаний, що Томос про автокефалію, наданий нашій українській Церкві, довершить утвердження незалежності і самостійності України у духовному вимірі. Це посилить і нашу національну безпеку, бо автоматично послабить вплив країни-агресора на внутрішні українські справи".

  Як повідомляв 5.UA, 19 квітня 2018 року Верховна Рада проголосувала за звернення про створення в Україні Єдиної Помісної Церкви. Рада підтримала президентське звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про створення Української Автокефальної Церкви. Документ у сесійній залі представив сам Президент. Відомо також, що 22 квітня Вселенський патріархат розпочав процедуру для надання автокефалії Православній церкві в Україні.

  Попередній матеріал
  У Помпеях археологи розкопали стародавні стайні і відбиток коня
  Наступний матеріал
  МЗС України вимагає в РФ звільнити всіх українців-політв’язнів

  Українська єдина помісна Церква: про що домовилися з президентом Туреччини Ердоганом

  Україна вийде з договорів СНД, які не відповідають національним інтересам – Порошенко

  Порошенко про мінімальну зарплату: "Зростання до 4,2 тисяч гривень – не межа"

  Порошенко до Дня Європи: "Твердо вірю у близьке європейське майбутнє України"

  Президент підписав Указ про остаточне припинення участі України у статутних органах СНД

  "Робити все задля економічного буму": Порошенко представив нового голову Хмельницької ОДА