Україна вийде з договорів СНД, які не відповідають національним інтересам – Порошенко

Глава держави також нагадав, що нещодавно підписав указ щодо припинення участі України у роботі статутних органів СНД
Україна перегляне всі договори, що були укладені в рамках СНД, і вийде з тих, де буде найменша невідповідність національним інтересам. Українські громадяни зробили вибір у напрямку Європи і впевнено продовжують рух від Росії та її впливу до сім'ї європейських народів. Про це заявив Президент України Петро Порошенко, виступаючи на церемонії вшанування пам'яті жертв політичних репресій у Биківні. 

"Ми, український народ, зробили свій європейський вибір. Ми впевнено виходимо зі сфери російського впливу", – сказав Президент

Петро Порошенко нагадав, що вчора підписав Указ, яким остаточно було припинено участь України в роботі статутних органів так званої Співдружності Незалежних Держав і закривається наше постійне представництво при цій організації. Водночас Президент підкреслив, що із самого початку Україна розглядала Співдружність "як інструмент цивілізованого розлучення з імперією".

"Україна, починаючи з Біловезької пущі, розглядала СНД як інструмент цивілізованого розлучення з імперією. Цивілізованого з російської вини не вийшло. Москва прагнула перетворити Співдружність на оновлену імперію, де б усі, як в старі радянські часи, звіряли годинники за Спаською вежею Кремля. Тому Україна не ратифікувала Статут СНД і так і не стала, і не збиралася ставати повноцінною учасницею СНД. Тепер ми уважно переглянемо всі міжнародні договори, укладені в рамках СНД, і вийдемо із тих, в яких знайдемо бодай найменшу невідповідність національним інтересам", - сказав Порошенко.

Він підкреслив: "Моя місія, в якій я відчуваю підтримку більшості українського суспільства – зробити так, щоби Україна безповоротно вийшла зі смертельно небезпечної зони тяжіння до Російської імперії".

Дивіться також фотогалерею за темою:

90 хвилин про курс України: Порошенко виступив зі щорічним зверненням до нардепів у ВР – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Божественна Літургія у Франції в абатстві Святого Вінкентія, заснованому Анною Ярославною – відео
Наступний матеріал
У Сватові на Луганщині підірвалися батько із сином, коли хотіли зробити сувенір з патрона

Україна після відновлення суверенітету в Криму зможе використати Керченський міст для зв’язків із Кубанню – Президент

У МЗС РФ осоромились через заяву на адресу ветеранів АТО – реакція України

Порошенко: Росія повинна підтримати резолюцію ООН з урахуванням Мінських угод

Зустріч Порошенка, Меркель та Макрона в Аахені: про що говоритимуть

СБУ видворила з України спецкорів пропагандистських "Первого канала" і "России"

Президент: СБУ довела, що російські військові обстрілювали Маріуполь у січні 2015 року