ПАРЄ ухвалила резолюцію "Функціонування демократичних інститутів в Україні". У документі позитивно оцінили прогрес реформ в Україні у складних умовах російської агресії, але закликали активізувати та посилити боротьбу з корупцією. Про це повідомив народний депутат Георгій Логвинський на своїй сторінці у Facebook.
"Резолюцію ПАРЄ "Функціонування демократичних інститутів в Україні" прийнято. Рахунок 106 на 11 знову на користь України", - написав Логвинський.
"Парламентська асамблея вітає амбітну програму реформ, започатковану українським керівництвом з метою виконання вимог українців, висунутих під час Революції Гідності. Асамблея визнає, що ці реформи проходять у складних умовах, спричинених російською агресією у східній Україні та нелегальною анексією Криму", – наголошується у документі, повідомляє "Укрінформ".
Водночас ЗМІ повідомили, що в ПАРЄ не підтримали поправку, якою пропонували вказати в документі необхідність якнайшвидшого вирішення питання представництва у Верховній Раді окремих районів Донецької та Луганської областей.
Логвинський також додав: "Важливо, що нашим опонентам не вдалося поміняти терміни "російська агресія" на "внутрішній конфлікт", підмінити поняття "вільні вибори" на "вибори під дулом автомата" і виборчою комісією на чолі з "автомойщиком".
У МЗС України також прокоментували прийняття нової резолюції. Про це повідомляється у відповідному коментарі зовнішньополітичного відомства. "У цьому контексті важливим для України є заклик Асамблеї до всіх органів Ради Європи і надалі надавати нашій державі необхідну експертну допомогу, спрямовану на зміцнення демократичних інститутів, продовжувати моніторинг ситуації в та навколо України, і вжити всіх можливих заходів, щоб змусити Російську Федерацію дотримуватись своїх зобов'язань відповідно до міжнародного права та міжнародних зобов'язань з метою забезпечення дотримання прав людини в незаконно окупованому Криму та звільнення всіх українських політв'язнів і незаконно затриманих осіб", – зазначили у МЗС.
У Міністерстві також наголосили на важливості відхилення антиукраїнських поправок та підтримки Асамблеєю переважної кількості поправок до проекту, внесених українською делегацією для максимально об'єктивного висвітлення подій в Україні.
Як повідомляв 5.ua, ПАРЄ рішучо вимагає звільнення Сущенка, Сенцова та Семени. Про це йдеться у резолюції "Напади на журналістів та свобода ЗМІ в Європі".