Рада
Рада 5 канал

Олігархи в законі: заява опозиції, думки експертів, реакція депутатів і Зеленського

Читайте по-русски
Зелену кнопку натисли 275 нардепів

Законопроєкт про олігархів у першому читанні проголосувала Верховна Рада. Попри попередні побоювання, що потрібних голосів не знайдеться, "за" висловилися 275 нардепів. Водночас документ нищівно розкритикувала парламентська опозиція. Епопея із законопроєктом про реєстрових олігархів тривала під куполом від самого ранку. Подробиці – у матеріалі кореспондентки "5 каналу" Ірини Сисак.

До реєстру олігархів може потрапити особа, яка буде відповідати трьом із чотирьох критеріїв. Вони такі: монополія на ринку, володіння ЗМІ, статки на понад 2 млрд грн та вплив на політичне життя країни. 

Формувати цей список буде РНБО. Так на олігархів можуть чекати певні обмеження: вони не зможуть брати участь у великій приватизації, фінансувати політсили. А ще їм доведеться щорічно подавати декларацію про доходи та звітувати про свої зустрічі із держслужбовцями.

Свій законопроєкт розробили у "Європейської солідарності", "Голосі" та "Батьківщині", але ще вчора цей документ не підтримав профільний комітет і в залі його сьогодні не розглядали. Але у ньому мовилося про те, щоб повноваження про визначення олігархів перейшли від РНБО до НАЗК спільно з Антимонопольним комітетом. Опозиційні партії вважають, що РНБО перебирає на себе повноваження, які не властиві йому, згідно з Конституцією.

Опозиція, натомість, подавала свої законопроєкти. Утім напередодні їх не підтримав профільний комітет. В опозиційних фракціях переконані: президентський законопроєкт розширює повноваження РНБО та створює конфлікт інтересів. Тому пропонують внести зміни до антимонопольного законодавства. Це пропишуть у правках до другого читання.

"У нашому законопроєкті абсолютно чітко вимагається від Антимонопольного комітету слідкувати за дотриманням законодавства. Ми для того і створили антикорупційні органи, щоб надати їм повноваження боротися і з корупцією, і з олігархатом", – зазначив народний депутат від "ЄС" Микола Княжицький.

Та закликів у монобільшості не почули. Зелену кнопку натисли "слуги народу". На підмогу їм прийшли групи "Довіра" та "За майбутнє". Проти були у "Європейської солідарності", "Голосі". "Батьківщина" від голосування утрималась.

Задоволений таким результатом і сам президент Володимир Зеленський.

"Дякую Верховній Раді за підтримку за основу мого законопроєкту № 5599 про деолігархізацію. Олігархи – це минуле. Всі вони мають стати просто великими бізнесменами. Нам потрібні прозорі економічні відносини та рівні правила гри для всіх", – зазначив Володимир Зеленський.

Як повідомляв 5.UA, політологи та аналітики вважають, що у президентському законопроєкті про боротьбу з олігархами є серйозні ризики. Гео Лерос жорстко розкритикував цей документ.

Ірина Сисак, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Загроза із землі і повітря, окупанти гатять із мінометів і запускають дрони: ситуація на Світлодарці
Наступний матеріал
COVID-сертифікати почали діяти в ЄС: що це таке, як працює і кому їх видають – включення з Варшави
Loading...

"Навіть Ілон Маск міг би потрапити в перелік українських олігархів" – експерти про "деолігархізацію"

"Ганьба кожному, хто буде за це лайно голосувати": Гео Лерос жорстко розкритикував законопроєкт Зеленського щодо олігархів

Закон про "деолігархізацію" від Зеленського: депутати отримали довідку, хто головний олігарх України

"ЄС" разом із ще двома фракціями розробили спільний законопроєкт для боротьби із "зеленою" олігархією

Закон про "деолігархізацію": заява Княжицького, Костенка та Цимбалюка – трансляція

Засідання комітету щодо законопроєкту про олігархів: чим усе закінчилося