Сюмар
Сюмар eurosolidarity.org

"Любов із великими хлопцями" за грубі гроші": "деолігархізація" Зеленського є лише "грою для електорату" – Сюмар

Читайте по-русски
Депутатка назвала законопроєкт комедією, з якої планують зробити серіал для утримання рейтингу

Олігархи у Верховній Раді дружно проголосували за законопроєкт Зеленського про "деолігархізацію". Про це у Facebook написала нардепка від "Європейської солідарності" Вікторія Сюмар.

"Той "приємний" момент, коли олігархи з "Майбаху" і "Довіри" дружно і радісно голосують за "деолігархізацію" Зеленського. Абсурд має бути повним", – констатує Сюмар.

Голосування за деолігархізацію Зеленського
Голосування за деолігархізацію ЗеленськогоВікторія Сюмар / Facebook

Під час виступу в Раді депутатка назвала "деолігархізацію" Зеленського комедією, з якої планують зробити серіал для утримання рейтингу. Сюмар переконана, що насправді він є великою корупційною схемою, пише пресслужба "ЄС".

"Люди, які сьогодні при владі, спеціалізувались на тому, що знімали комедії, і продовжують робити це далі. Тільки якщо раніше комедія Зеленського разом із Кіркоровим називалась "Любовь в большом городе", то те, що зараз буде відбуватися, можна назвати "Любовь с большими парнями" за грубі гроші. Чому? Тому що весь цей закон найбільше нагадує мегакорупційну схему за принципом "вхід рубль – вихід десять", – говорить Сюмар.

"Як у нас пропонується призначати олігархами: засідає ціле РНБО, воно голосує за включення в реєстр, дає красиві брифінги. Далі всі йдуть на телеканали – а потім РНБО виключає з реєстру олігархів. Без жодних критеріїв, без розуміння, чому і як. Таке враження, що РНБО оголошує: "Хлопці, вільна каса!". Тільки розраховуватися пропонують сайтами і телеканалами", – зауважує Вікторія Сюмар.

"Питання, кешем будете брати чи ні? Ну, мені здається, кешем беруть уже й зараз для зарплат у конвертах. Хочеться ще більшої каси?" – іронізує Сюмар.

"А найбільша комедія в тому, що олігархи радісно проголосують за цей закон. Тому що вони дуже добре знають, що це всього-навсього гра. Ігри для електорату. І завтра ті самі олігархи будуть далі отримувати свої надприбутки. Тому що далі влада просто підніме тарифи, і люди, мільйони українців, які будуть дивитися шоу по телевізору, будуть цим самим олігархам платити вищі тарифи", – прогнозує Сюмар.

"Це погана і нечесна комедія. Вона справді нагадує фарс. Так як і боротьба з контрабандою, мільярд дерев і подібні пусті і фейкові речі. Для того, щоб боротися з олігархами, треба приймати антимонопольне законодавство, треба не брати людей олігархів у списки депутатів і не призначати цих людей міністрами. Але цього не буде. Буде шоу "деолігархізація на всіх телеканалах країни", – резюмує Вікторія Сюмар.

Як повідомляється, опозиційні фракції "Європейська солідарність", "Голос" та "Батьківщина" розробили спільний законопроєкт для боротьби з олігархією (5599-1).

"Ми пропонуємо зробити такий закон, який справді позбавить Україну і олігархату, і корупції, і впливу цих людей на політику, політичні процеси, незаконного впливу на засоби масової інформації, на незаконне збагачення. У нашому законопроєкті абсолютно чітко вимагається від Антимонопольного комітету слідкувати за дотриманням законодавства. Ті, хто його не дотримуються, за пропозицією Антимонопольного комітету підлягають під спеціальну процедуру, яку проводить і контролює НАЗК. Ми для того і створили антикорупційні органи, щоб надати їм повноваження боротися і з корупцією і з олігархатом", – зазначив автор документа, нардеп від "ЄС" Микола Княжицький.

Нагадаємо, на початку червня президент Зеленський вніс законопроєкт про "деолігархізацію" до Верховної Ради. Втім, документ отримав шквал критики. Зокрема, у Комітеті виборців України переконані, що аби по-справжньому боротися з олігархами, владі необхідно напрацьовувати не один законопроєкт, а пакет документів, один із яких – щодо виборчого законодавства. А аналітик Борис Кушнірук переконаний, що документ "можна поправити тільки в один спосіб – викинувши у смітник".

Попередній матеріал
"Водій не зміг пригальмувати": у Києві переповнена маршрутка "влетіла" у стовп
Наступний матеріал
Із НБУ звільнилися ще двоє топменеджерів
Loading...