Борис Кушнірук
Борис Кушнірук 5 канал

Аналітик про законопроєкт щодо деолігархізації: "Його можна поправити тільки в один спосіб – викинувши у смітник"

Читайте по-русски
Якщо в цьому законопроєкті не згадувати про прозорі держзакупівелі та демонополізацію, то мета цього законопроєкту – "щоб з’явилися нові олігархи, але які будуть пов’язані з паном Зеленським", каже Кушнірук

Єдине, на що спроможний законопроєкт щодо деолігархізації – бути викинутим у смітник. Про це заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова" голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук.

"По-перше, у праві є поняття правової визначності. Якщо ви побачити термін у преамбулі, яким чином визначається олігарх – це не є правове визначення. Знайдіть сучасну країну у світі, де взагалі на законодавчоу рівні визначено термін "олігарх". Я думаю, що ми будемо перші", – каже аналітик.

І продовжує: "По-перше, це політологічний термін, а не правовий. І кожен може в нього вкладати свої значення… Тому запитання полягає не в тому, щоб когось назвати олігархом і сказати "ату", а в тому, щоб унеможливити збагачення на державі за допомогою тих можливостей, які є в тих чи інших осіб. І безперечно, в першу чергу це стосується демонополізації. Якщо ви робите кроки по демонополізації, що жоден великий бізнесмен не контролює монопольно становище в тій чи іншій галузі і працює в конкурентному середовищі, у вас фактично немає можливості, щоб він заробляв на впливі на державу. Тому що він не має преференцій щодо інших. І тоді він працює в правовому полі. І, крім того, може впливати на державу. І якщо він агітує, щоб покращити законодавство, це вплив? Вплив. Але він цілком може бути зацікавлений, щоб економіка розвивалася. Ви проти такого впливу? Та ні. Я думаю, що ніхто не проти".

Кушнірук додав, що для нього основне питання в цьому законопроєкті – що він справді не розв'язує жодної проблеми, яка стосується безпосередньо подолання впливу олігархів.

"Треба робити кроки, які пов’язані з демонополізацією, із проведенням судової реформи, яка була заблокована два роки тому, продовженням системи прозорих закупівель. От якщо цього не робити, то насправді мета цього закону – ми хочемо, щоб з’явилися нові олігархи, але які будуть пов’язані з паном Зеленським. Якщо мета така, то скажіть прямо. Так свого часу Володимир Путін зробив. Він фактично своє оточення зробив своїми гаманцями", – говорить Кушнірук.

Читайте також: Владі треба напрацювати пакет документів: у КВУ вважають, що законопроєкт про деолігархізацію нічого не змінить

Попередній матеріал
У Львові прогнозують проблеми із місцем для поховання: міська влада планує побудувати крематорій – реакція містян
Наступний матеріал
Міністерство у справах ветеранів страшенно недофінансоване – Фріз у "Гончаренко рулить"
Loading...