Максим Степанов
Максим Степанов Максим Степанов / Facebook

НСЗУ відповіла на "претензії" Степанова щодо договорів про підвищені тарифи на екстрену меддопомогу

  Читайте по-русски
  У Нацслужбі здоров'я нагадали міністру, що для укладання договорів необхідні насамперед дії з боку МОЗ

  Національна служба здоров'я України (НСЗУ) роз'яснила ситуацію щодо укладання договорів про підвищені тарифи на екстрену медичну допомогу (ЕМД).

  У відповідь на заяву міністра охорони здоров'я Максима Степанова про те, що НСЗУ досі не уклала жодного такого договору, у Службі зазначили, що для цього спершу необхідно внести зміни до паспорта бюджетної програми.

  "Напрямки, за якими НСЗУ перераховує кошти, а також обсяг коштів за кожним напрямком фіксується в паспорті відповідної бюджетної програми. Для того, щоб НСЗУ могла переукласти договори із закладами за підвищеними тарифами на екстрену медичну допомогу, потрібно внести зміни до паспорта бюджетної програми. Зокрема, збільшити обсяг коштів, які призначено для оплати закладам за надання ЕМД. Зміни має затвердити Міністерство охорони здоров'я України та погодити їх із Міністерством фінансів України. Без внесення цих змін НСЗУ не може збільшити обсяг коштів і починати укладення договорів", – повідомили на сторінці НСЗУ в Facebook.

  Наголошується, що Служба надала свої розрахунки і пропозиції щодо змін до паспорта бюджетної програми до МОЗ, тож зараз їх затвердження належить саме до повноважень міністерства.

  "Після затвердження змін з боку Міністерства охорони здоров'я і погодження їх із Міністерством фінансів НСЗУ розпочне процес внесення змін в чинні договори з підвищеними тарифами на екстрену медичну допомогу та здійснить доплати за липень після підписання обома сторонами відповідних змін до договорів. НСЗУ зі свого боку зможе підписати договори з центрами ЕМД в одноденний термін", – додали в Нацслужбі здоров'я.

  У НСЗУ нагадали, що договори з 25 Центрами екстреної меддопомоги були укладені в максимально швидкі терміни. Загальна сума коштів, які центри ЕМД отримають за надання послуг, становить 4,7 млрд грн. Із квітня до липня Служба вже виплатила понад 2 млрд.

  На фоні цього Степанов на брифінгу в середу, 29 липня, заявляє, що вважає за необхідне "зробити висновки" щодо діяльності НСЗУ у зв'язку з" численними скаргами на роботу Служби з боку медичних працівників".

  У своїй заяві Степанов, зокрема, згадує процес укладання договорів із медзакладами щодо підвищених тарифів на екстрену медичну допомогу.

  Попередній матеріал
  Сюжет для фільму-катастрофи: учені "розбудили" древні бактерії, знайдені на дні океану
  Наступний матеріал
  Поліція затримала мешканців Донеччини, які підривали банкомати в різних областях України
  Loading...

  "Доступні ліки": українці можуть безкоштовно отримати 77 препаратів

  НСЗУ звернулася в поліцію через вимагання грошей у пацієнтів у медзакладах: серед тих, хто поскаржився – вагітні жінки

  Що чекає на культуру з появою міністра Ткаченка та чи доцільно скасовувати карантин – "ІнфоВечір"

  Загадковий конкурс на очільника НСЗУ: три кандидати відмовилися, а Супрун розкритикувала умови проведення

  Кабмін повторно запустив конкурс на посаду очільника НСЗУ

  Степанову не підійшов жоден конкурсний кандидат на посаду голови НСЗУ