МОЗ
МОЗ 5 канал

Як обрання голови НСЗУ перетворилося на скандал між очільником МОЗ та депутаткою "Голосу" – сюжет

Читайте по-русски
Стефанишина впевнена, що сам міністр з прізвищем вже давно визначився

Добір на 100 мільярдів бюджетних коштів. У МОЗ визначаються із керівником національної служби здоров'я. І не без скандалів. Співбесіди з кандидатами міністр Степанов проводив самостійно і без камер. Завадила процесу, увірвавшись до кабінету міністра, депутатка від "Голосу" Ольга Стефанишина. На ранок середи обоє обмінялися звинуваченнями у зриві конкурсу. Коли тепер чекати призначення, з'ясовували кореспонденти "5 каналу".

Добір на голову Нацслужби здоров'я. Співбесіда в умовах карантину. 9 кандидатів через відеозв'язок спілкуються з міністром Максимом Степановим. Ані журналістів, ані камер. Бесіду перериває депутатка Ольга Стефанишина. Таємні перемови з кабінету урядовця транслює онлайн.

Максим Степанов заявляє: "Ви зірвали, підкреслюю, це ваші особисті маніпуляції!" 

Ображений міністр співбесіду припинив. Усіх кандидатів не заслухав. На ранок середи поскаржився – подати ім'я претендента на посаду керівника служби до Кабміну не може.

"Один з народних депутатів виявила бажання зірвати ці співбесіди, абсолютно алогічна і незрозуміла поведінка, їй дуже хотілося шоу, їй дуже хотілося гайпу", – говорить Степанов.

Не гайпу, а прозорості добору – вже з парламентської трибуни пояснює Ольга Стефанишина. Каже, співбесіду намагалися засекретити. Впевнена, сам міністр з прізвищем вже давно визначився.

"Вчора я намагалася пояснити пану Степанову, що він не приватизував систему охорони здоров'я. Степанов по 10-15 хвилин для галочки проводив співбесіди, він їх не слухає. Все, що він хоче, – це призначити свою людину", – каже Ольга Стефанишина.

Слова депутатки підтверджує й одна з претенденток на посаду. Ірина Литовченко розповідає, її співбесіда тривала 12 хвилин та жодним правилам добору не відповідала. Міністр слухав кандидатку неуважно, а питання Степанова, на її думку, не давали можливості оцінити її професійність.

"Ця вся процедура виглядала як фарс, в інших кандидатів так само, всі вкладалися в 5, 7, 15 хвилин, і було видно, що міністру нецікаво слухати, він сидів в окулярах, і було видно, що він там щось пише у телефоні, підписує документи. Міністр ставив 5 стандартних запитань, ніяких уточнень", – говорить Ірина Литовченко, кандидатка на посаду чільниці Нацслужби здоров'я.

Керівника національної служби здоров'я мають обрати на час карантину. Фактично ця людина керуватиме установою, яка розпоряджається майже всім бюджетом охорони здоров'я країни – цьогоріч це 100 мільярдів.

Нині тимчасово виконує обов'язки керівника установи Оксана Мовчан. Вона конкурс проходила взимку, і тривав він цілий день. Складала іспити з англійської, тести на логіку та кваліфікацію. Після – співбесіда. Тож чому шукають тимчасову заміну на час карантину, а потім знову змушені будуть оголошувати конкурс – не розуміє.

"Я не розумію, мені здається, що це питання краще поставити навіть не міністру охорони здоров'я, тому що він виконує наказ прем'єр-міністра. І це рішення прем'єр-міністра в такий спосіб, я б сказала, замінити керівництво НСЗУ. Незважаючи на те, що зробила команда. НСЗУ складається з понад 200 людей", – розповідає Оксана Мовчан, в.о. керівника Національної служби здоров'я України.

Провести останні співбесіди з кандидатами Максим Степанов пообіцяв у четвер. Лише після того визначиться із прізвищем та зробить подання до Кабміну. Нового керівника служби має призначити уряд.

Ірина Сисак, Евеліна Михайленко, "5 канал"

Попередній матеріал
Бійки українських депутатів потрапили в рекламу театру Ла Монне в Бельгії – відео
Наступний матеріал
Цілився в лисицю, а підстрелив 16-річного підлітка: полювання на Дніпропетровщині ледве не закінчилося трагедією
Loading...

Коронавірус в Україні: за час пандемії захворіли понад 4,7 тис. медпрацівників і 1791 дитина

Першою заступницею голови МОЗ стала головна лікарка "Охматдиту"

COVID-19 в Україні: кількість нових випадків різко зросла після дводенного зниження

Ляшко розповів, коли почнуть відкривати кінотеатри та санаторії

У МОЗ розповіли, яким буде карантин після 22 червня

МОЗ: Сім областей та Київ не готові до послаблення карантину