Відкриття 7 сесії VIII скликання Верховної Ради
Відкриття 7 сесії VIII скликання Верховної Ради 5 канал

Нові килими у фойє та "обмін люб'язностями" в залі: яким був перший день роботи Ради після канікул

Урочисте виконання гімну, ложі, заповнені гостями, і заклики об'єднуватися заради реформ. Так традиційно у парламенті розпочалася сьома сесія VIII скликання

Народні депутати після літніх канікул зібралися на перше в цій сесії пленарне засідання. Після урочистого відкриття депутати з третьої спроби змогли ухвалити порядок денний. Потім узялися за освітню реформу. Це перша з п'яти реформ, які депутати мають ухвалити цієї осені.

Зміни, які відбулися у Верховній Раді за літо, помітні ще з порогу. У фойє – нові килими за 200 тис. грн. Навпроти входу – безцінний синьо-жовтий прапор. Цей легендарний стяг 26 років тому внесли до парламенту від мітингувальників із вулиці.

"Прапор – це дуже важливо. Нам треба, щоб тут відбувалася реальна робота і захист прав українців. А оці килими і інші зовнішні атрибути – ніякого значення не мають насправді", – запевняє позафракційний нардеп Юрій Дерев'янко. З ним погоджується і колега з БПП Павло Кишкар: "Не люблю пострадянські теми з килимами – тому достатньо негативно. Прапор, який вносили в 91-му році до зали парламенту, звичайно, є символом. Вважаю, що правильно його повернули".

Урочисте виконання гімну, ложі, заповнені гостями, і заклики об'єднуватися заради реформ. Так традиційно у парламенті розпочалася сьома сесія VIII скликання. Об'єднуватися у своїх виступах закликали – і спікер, і прем'єр. Андрій Парубій для переконливості зробив екскурс у події 100-річної давнини. Володимир Гройсман – теж про історію, але не таку далеку.

"За ці непрості три роки після Революції Гідності змогли стабілізувати ситуацію, і ми маємо невеличкі паростки сьогодні економічного зростання, але цього недостатньо… Звісно, є й ті, хто говорить, що ні, все пропало, Україна безнадійна і нічого не зміниться. Але я вважаю, що ці люди мають залишитись на узбіччі розвитку нашої країни", – виступає чільник Кабміну.

Відразу після урочистого відкриття міністри разом із головою уряду залишають сесійну залу. Тож уже не чують, що лідерка "Батьківщини" не поділяє прем'єрського оптимізму. "Україна – на межі прірви, втрачає крапля за краплею кров свого життя. І "Батьківщина" може крок за кроком запропонувати вихід", – заявляє Юлія Тимошенко.

Після обміну люб'язностями депутати взялися за освітню реформу – першу з п'яти важливих реформ, які планують ухвалити цієї осені. Нардепи розглянули понад 1000 правок та підтримали її.

Наталія Жижко, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Попередній матеріал
Після місяця "тиші": на околицях Станиці Луганської активізувалися окупанти
Наступний матеріал
Експерт про медреформу: З 2018 року держава виділятиме на послугу по догляду за громадянином 370 грн на рік