Погоджувальна рада ВР
Погоджувальна рада ВР 5 канал

"Осінь реформ": які пріоритети обрали фракції до нового політичного сезону

П'ять важливих реформ парламент має ухвалити цієї осені. Плани на сесію і перший у цьому політичному сезоні парламентський тиждень депутати обговорили під час Погоджувальної ради

Уже завтра стане зрозуміло, чи підтримають депутати реформи, і чи є у них для цього голоси. Принаймні для першої. У вівторок на порядку денному - реформа освіти. А вже у четвер народні обранці спробують завершити реформу судової системи. 

З новими силами й амбітними планами депутати сходяться на засідання Погоджувальної ради. Андрій Парубій попереджає, що народних обранців чекає складна осінь, бо від них чекають ухвалення аж п'яти реформ. Це реформа освіти, медицини, судової системи, парламенту. А також - пенсійна реформа.

"Кожну з реформ парламент має розглядати за повною процедурою, розглядаючи всі правки. Реформа медична має 893 правки, освітня - 1700, завершення реформи судової - майже 5 тисяч правок. Кожна з тих реформ має забирати день, або навіть кілька днів", - каже Парубій.

Дві найбільші парламентські фракції вже визначилися зі своїми пріоритетами.

"Наш пріоритет - освітня реформа. Міністр освіти Лілія Гриневич є представником нашої політичної команди. Ми повністю підтримуємо почату безпрецедентну і системну реформу, що відбувається за найкращими європейськими стандартами. Ця реформа - остаточний розрив з радянською системою освіти, яка була спрямована на пригнічення особистості дитини і зубріння мертвого багажу знань", - наголошує голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак.

"Чи маємо всі ми об'єднатися навколо рішення, яке підвищить якість освіти наших дітей? Так, бо це відповідально. Чи є у держави майбутнє без справедливого суду? Відповідь очевидна. Ефективна боротьба з корупцією, залучення у країну інвестицій неможливі без чесної, прозорої судової системи. Тому наша фракція вимагає вже з першого пленарного тижня приступити до розгляду законопроектів судової реформи", - висловлює позицію фракції БПП її голова Артур Герасимов.

Отже, вирішено -  вівторок має стати днем освітньої реформи, а вже у четвер народні обранці візьмуться за судову. Але одностайності щодо підтримки у голів фракцій немає.

"Рівень щастя в Україні - ми входимо в десятку останніх країн світу. Що цікаво - що ми поряд з Ботсваною, ЦАР і Венесуелою. Ось результат цих реформ", - вважає Юлія Тимошенко, голова фракції "Батьківщина".

"Чим менше говоритимуть політики - тим вищий буде рівень щастя в Україні. Особливо, коли чорнороті говорять", - вторить Олег Ляшко, голова фракції Радикальної партії.

 

Ще одним каменем спотикання у парламенті можуть стати кадрові питання. Спікер нагадав: Верховна рада зобов'язана, нарешті, обрати членів Рахункової палати, Центральної виборчої комісії та Уповноваженого з прав людини. На це депутати минулої сесії так і не спромоглися.

Наталія Жижко, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Луценко: Амністія торкнеться близько 1700 учасників АТО
Наступний матеріал
"Був ошелешений": керівник магазину відкидає причетність до знищення графіті у Києві
Loading...