Керівник магазину "Емпоріум"
Керівник магазину "Емпоріум" 5.ua

"Був ошелешений": керівник магазину відкидає причетність до знищення графіті у Києві

Керівник магазину Ігор Доценко планує і далі працювати на вулиці Грушевського

Розтрощені вітрини, обписані стіни та приватні охоронці на вході замість багатих покупців. Після того, як у суботу на фасаді будівлі у середмісті Києва знищили графіті-триптих "Ікони Революції", а в неділю сюди навідались активісти, салон елітних меблів спішно закрили на реконструкцію.

Доки з салону вивозять меблі, історик Володимир В'ятрович переконує: модерні портрети Лесі України, Івана Франка та Тараса Шевченка, які з'явилися тут під час Революції гідності, обов'язково повернуться на свої місця. Якщо вдасться - їх відновлять, якщо ж ні - автор готовий нанести їх повторно.

"Якщо вони зазнали непоправних втрат, будемо говорити з художником із приводу відтворення. У нього є відповідні трафарети. Сам факт того, що з'явиться це відновлене чи відтворене графіті означатиме певний меседж суспільству, що ми боремося і будемо до кінця боротися проти тих, хто намагається стерти нашу пам'ять", - коментує голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

18 років Національна академія наук здає в оренду це приміщення власникам гламурного меблевого салону. Про так зване "покращення" фасаду кажуть: нічого не знали. І якщо провина орендарів буде доведена, то не будуть продовжувати з ними співпрацю.

"Площу знімають внутрішню, а не зовнішню. Фасад належить назагал цьому приміщенню, і втручатися у зовнішній вигляд - це орендарі взяли на себе значно більше права, ніж вони мали. Про це і в угоді ніде не було - про зовнішній вигляд, та вона вже фактично розірвана. Ця людина не буде там працювати", - запевняє директор Інститут української мови НАНУ Павло Гриценко.

Працювати й надалі на вулиці Грушевського планує керівник магазину Ігор Доценко. Каже, що потрібен час для того, щоб відновити вітрини та інтер'єри. Свою причетність до знищення історичної пам'ятки тепер відкидає, і каже, що користувачі соціальних мереж неправильно трактували його висловлювання. А знімок, на якому він спостерігає, як зафарбовують графіті, називає спланованою провокацією.

Як саме виправдовується керівник гламурного закладу – маєте змогу послухати у відео:

Тепер на Доценка чекають правоохоронці. Він даватиме свідчення щонайменше у двох кримінальних провадженнях. У першому - за фактом вандалізму, а в іншому, як позивач за пошкодження майна.

Нагадаємо, раніше 5.UA писав, що 2 вересня в Києві зникли знамениті патріотичні графіті, які були нанесені під час Революції гідності. Віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко назвав стертя малюнків актом вандалізму, за який передбачена кримінальна відповідальність.

Леся Головата, Антон Андрущенко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Осінь реформ": які пріоритети обрали фракції до нового політичного сезону
Наступний матеріал
"Батальйон Сітка": що везуть добровольці на схід та чим допомагають
Loading...