5 канал

В Інституті нацмови розповіли, хто дав вказівку замалювати графіті у Києві

Дозволу на це орендар - магазин елітних меблів - не просив, і "взяв на себе значно більше прав, ніж мав"

Після скандалу зі зникненням революційного графіті у столиці дві кримінальні справи відкрили після скандалу зі зникненням революційного графіті у столиці. Перша - за фактом вандалізму, другу - щодо активістів, які влаштували погром меблевої галереї. 

Напередодні художники анонсували, що сьогодні відновлюватимуть знищене графіті. Однак сьогодні роботи так і не розпочалися. Активісти сходяться на думці, що відновити графіті має їхній автор, Sociopath. Та на ці роботи мають дати дозвіл відповідні державні структури.

Як повідомили "5 каналу" в Інституті національної пам'яті, вони вже звернулися до автора робіт, і коли він буде готовий – візьмуться до роботи. Майстри або реставруватимуть графіті – зніматимуть верхній шар та відновлять малюнки, або робитимуть нове графіті.

В Інституті української мови ж спростовують інформацію про те, що революційні графіті з фасаду будівлі на Грушевського, 4 видалили за їхньою вказівкою. Про це заявив директор закладу Павло Гриценко.

За його словами, зафарбували портрети за ініціативи керівництва галереї меблів, яка розташована на першому поверсі будинку. Договір оренди з ним - не подовжуватимуть. Нині з галереї вивозять меблі - вона зачиняється.

"Ніяких вказівок ані з Академії наук, ані з утримувача цього будинку - Інституту історії, ані від нашого інституту про те, щоб приводити як кажуть, у порядок ці стіни, якось змивати чи замальовувати стіни – не було! Це відбувалось у вихідні , ніхто не інформував попередньо, що буде така акція. Тут є абсолютно дві лінії – лінія у нас знімають площу, при чому площу знімають внутрішню, а не зовнішню. Фасад належить на загал - усьому цьому приміщенню. І втручатися у вигляд фасаду і таке інше – це орендарі взяли на себе значно більше прав, ніж вони мали", - прокоментував Павло Гриценко, директор Інституту української мови.

З 2015 року відповідні графіті вважаються пам'яткою культури місцевого значення, тож будь-яке їх пошкодження кваліфікується як акт вандалізму і передбачає штраф або кримінальну відповідальність – позбавлення волі до 3 років. 

Нагадаємо, раніше 5.UA писав, що в Києві зникли знамениті патріотичні графіті, які були нанесені під час Революції гідності.

Попередній матеріал
"Гостини італійців": в Одесу увійшов есмінець Luigi Durand de la Penne
Наступний матеріал
На фермерських продуктах: У Кривому Розі відкрили безкоштовну їдальню для охочих