Захисники Савченко

Ночуватиме в СІЗО: що розповіли адвокати Савченко після її допиту

Визначилися і з місцем та часом обрання запобіжного заходу для Надії Савченко

Завтра зранку Надії Савченко оберуть запобіжний захід. Про це заявили адвокати нардепа, з якою вже понад сім годин проводять слідчі дії в столичному управлінні СБУ. В Аскольдовому провулку перебуває й кореспондент "5 каналу", Леся Головата.

Вже точно відомо – ночуватиме Савченко у слідчому ізоляторі Служби безпеки України. Сюди вона прийшла одразу після того, як народні обранці позбавили її депутатського імунітету та погодили затримання й арешт. Що цікаво – підозру Надії оголошували двічі. Вперше – слідчий ще у стінах Верховної Ради, а вдруге – особисто генеральний прокурор Юрій Луценко в СІЗО. Така процедура передбачається КПК України, коли притягується народний депутат.

Адвокати нардепа вийшли до журналістів близько 20-ї. Повідомили, що впродовж усього часу проводилися слідчі дії – допитували та вручили клопотання прокурорів щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. За словами захисників – тримається Савченко бадьоро і готова себе захищати.

"Затримання було незаконним. У порядку ст. 208, п. 1 КПК України. Він передбачає, що особу затримують у випадку, якщо вона була на місці вчинення злочину або одразу безпосередньо після нього. Всі ви знаєте, що вона була затримана у приміщенні Верховної Ради. Ніякого злочину або після – вона не вчиняла. Тому, звичайно, ми з колегою одразу записали – "затримання незаконне". Будемо писати заперечення і на задоволення клопотання про арешт. Нам надали 240 аркушів додатків до їхнього клопотання. Будемо з колегою вночі працювати, а завтра спростовувати", – заявив адвокат Віктор Чевгуз.

Зі слів юристів, у п'ятницю, 23 березня, орієнтовно о 9:00 у Шевченківському районному суді столиці обиратимуть запобіжний захід Надії Савченко. Нагадаємо, сьогодні, 22 березня, Верховна Рада зняла із Савченко депутатську недоторканність, проголосувала за її арешт і тримання під вартою.

Дивіться у подробицях: Невиправдана Надія: яким був "день Савченко" у Верховній Раді

Попередній матеріал
Рада засяяла червоним: активісти й чиновники нагадали про епідемію туберкульозу
Наступний матеріал
Здається, ніби Савченко хоче, щоб її заарештували – Сотник