Білорусь
Білорусь http://vijesti.ba

"Недружній Мінськ": Україна відклала низку офіційних візитів до Білорусі

Причиною такого рішення стали обвинувачення на адресу громадян України у шпигунстві

Україна перенесла низку офіційних візитів до Білорусі після звинувачень у шпигунстві на адресу українського журналіста Павла Шаройка та дипломата Ігоря Скворцова. Про це заявив посол України в Білорусі Ігор Кизим, передає "Єврорадіо".

"Після цього випадку навіть окремі візити перенесені були. І якщо у вас буде засідання ПАРЄ, то наші депутати можуть прийняти рішення обмежити кількість делегації. Можна сказати, що окремі чиновники з уряду ухвалили рішення утриматися від поїздок у Білорусь", – розповів Кизим.

Також посол припустив, що затримання Шаройка могло стати відповіддю на затримання в Україні білоруса. Це сталось у червні 2017 року в Чернігові. Тоді громадянина Білорусі затримали за підозрою у шпигунстві на користь Російської Федерації.

Водночас, Кизим пояснив, чому кілька тижнів інформація про зникнення у Білорусі Павла Шаройка не оприлюднювалась. У посольстві кажуть: сподівалися, що в Мінську все з'ясують та відпустять українського журналіста.

"Правду кажучи, у мене саме такі надії і були. Власне кажучи, саме тому ми і не озвучували цю ситуацію. Мовчали ще й тому, що були озвучені вимоги білоруської сторони щодо одного з наших дипломатів, який теж був пов'язаний з цією ситуацій. У дипломатичному протоколі існує таке правило: якщо дипломат залишає країну, то зазвичай його ім'я залишається невідомим. Просто повідомляється: є підозри, що один із дипломатів займається діяльністю, яка не відповідає дипломатичному статусу. Його позбавляють дипломатичного імунітету і висилають з країни – тихо, мирно і без розголосу. Коли мені про це рішення щодо висилки повідомили, я погодився, не дискутував, сказав, що це ваше суверенне рішення. І щоб не псувати наші добрі стосунки, ми повинні зробити так, щоб ця історія не отримала розголосу", – пояснив посол України у Білорусі.

"Такою була і ситуація з Павлом Шаройко. Але я одразу попередив, що він – публічна фігура, і ми не можемо довго тримати його затримання у таємниці. Ну, і була надія, що його затримання – це непорозуміння. Що воно протягом тижня-двох буде вирішено, і все зрозуміють, що жодних підстав для затримання і, тим більше, для такого резонансу, немає, і його просто відпустять", – додав Кизим. 

Нагадаємо, 21 листопада білоруські прикордонники затримали трьох громадян України за незаконний, за їхніми словами, перетин кордону. За даними Державного прикордонного комітету Білорусі, українці "незаконно вирушили до Білорусі по ягоди".

Дещо раніше – 25 жовтня – на території Білорусі зник журналіст "UA: Українське Радіо" Павло Шаройко. Востаннє на зв'язок із редакцією він виходив 23 жовтня – за два дні до арешту. І лише 20 листопада в КДБ Білорусі заявили, що Шаройко є співробітником кадрового апарату розвідки і нібито журналіст у цьому зізнався. Більш того, в Мінську йому закидають створення агентурної мережі серед громадян Білорусі. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Захід-2017": РФ почала виведення військ з Білорусі – фото

Танки "Захід-2017"
/
Танки "Захід-2017"
Танки "Захід-2017"
/
Танки "Захід-2017"
Танки "Захід-2017"
/
Танки "Захід-2017"
Танки "Захід-2017"
/
Танки "Захід-2017"
Танки "Захід-2017"
/
Танки "Захід-2017"
Танки "Захід-2017"
/
Танки "Захід-2017"

Попередній матеріал
"Орденоносець" "ДНР" бойовик "Яха" отримав 10 років за ґратами
Наступний матеріал
Вибухи у Калинівці: офіцерові призначили штраф у неповні 2,5 тис. грн
Loading...