Павло Шаройко
Павло Шаройко 5 канал

"Робив дражливі для Росії спецрепортажі": що відомо про затриманого у Білорусі журналіста

Українського журналіста Павла Шаройка затримали у Білорусі. Йому інкримінують шпіонаж. Принаймні таку заяву зробили у білоруському КДБ. Українська ж сторона такі звинувачення відкидає

Збирав розвідувальну інформацію для України та навіть створив агентурну мережу, працював під керівництвом співробітника посольства Ігоря Скворцова - у цьому кореспондента "Українського радіо" Павла Шаройка звинуватили представники Білоруського КДБ. Шаройка затримали ще 25 жовтня. Тепер же запевняють, що чоловік працював під прикриттям. 

"Створив агентурну мережу серед громадян Білорусі,  які здійснювали збір даних розвідувального характеру у військово-політичній сфері", - заявив представник КДБ Білорусі Дмитро Побяржин.

Після більш як трьох тижнів спілкування з українцем, представникам білоруського КДБ, з їхніх слів, удалося знайти докази вини українця.

Під час обшуків у Шаройка виявили копії розвідувальних донесень, "надісланих ним же раніше у центр". Унаслідок цього сам Шаройко визнав, що є співробітником кадрового апарату військової розвідки і працює під прикриттям, а сам має звання полковника", - додали у КДБ Білорусі.

Ця інформація не відповідає дійсності – відповідають у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

Павло Шаройко дійсно проходив службу у ГУР МО України на посаді начальника прес-служби. Але ще 2009 році він був звільнений з військової служби за станом здоров’я. Після звільнення Шаройко працював за раніше набутою спеціальністю – журналістом українських ЗМІ, у тому числі кореспондентом на території Республіки Білорусь.

Кореспондент агенції УНІАН, згодом - спецкор "Українського радіо" в Білорусі. Колега Шаройка Дмитро Хоркін розповідає: у сусідній країні журналіст висвітлював важливі загальнополітичні новини. Чоловік перестав виходити на зв'язок з редакцією наприкінці жовтня. Тоді його дружина запевнила, що у Павла проблеми, але він їх розв'яже. Лише коли родина Шаройка змогла виїхати до України, колеги дізналися, що він у в'язниці.

"Павло не просто був пересічним кореспондентом, він служив на зустрічах на найвищому рівні щодо Тристоронньої контактної групи, постійно висвітлював події, де були перші особи. Відповідно, це були дуже гострі спеціальні репортажі. Вони досить дражливі для Росії", - зазначає генеральний продюсер "Українського радіо" Дмитро Хоркін.

Наразі колеги Павла Шаройка вже звернулися до Міжнародної федерації журналістів, щоб захистити права свого колеги. У Білорусі Павлу обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Тим часом, радника посла Ігоря Скворцова, який нібито координував дії Шаройка, Мінськ уже оголосив персоною нон ґрата.

 

Олена Бережнюк, Сергій Новіков, "5 канал"

Попередній матеріал
На Донбасі можлива гуманітарна та екологічна катастрофа
Наступний матеріал
"Стіни тріщать": чому в Житомирі мешканці будинку опинились на вулиці
Loading...