Житомир
Житомир 5 канал

"Стіни тріщать": чому в Житомирі мешканці будинку опинились на вулиці

У Житомирі зо два десятки мешканців раптом змушені були залишити власне житло, бо воно стало загрозою для життя

Стіни почали тріщати вночі. Цей шум позбавив місцевих мешканців сну надовго. Усі вісім родин, які мешкали у двоповерхівці, вимушені були залишити свої квартири. 

"Була тріщина маленька. Потім спати стало неможливо, почало все тріщати, мені було дуже страшно", – розповідає мешканка будинку Ганна Носель.

У потрісканих стінах і стелі, що обвалилася, місцеві жителі винуватять комунальників, які минулого тижня лагодили водогін.

"Четверо діб вода лилася у підвал. У нас ґрунти – льос. Грунт – це міцний льос, коли немає води. Як тільки вода потрапляє – він перетворюється на сметану, він не тримає", – зазначає ще один мешканець аварійного будинку Томаш Ліневич.

"Вони приїхали, вирили яму, нічого там не знайшли. Закопали яму та поїхали, не перекриваючи воду. Після чого два дні ще мило з-під низу, підмивало фундамент. Вони приїхали через два дні, перекрили воду, викачали її з колодязя і після цього все (і сталося)", – розповідають місцеві.

89-річна Віра Венгловська мешкає тут від перших днів здачі будинку. Жінка сподівається, що його ще можна врятувати.

"У 1960 році ми переселилися в цей будинок. Я прожила якось так, що намагалась сама себе обслуговувати і кому чим могла – допомагала. Хотілося би, звичайно, й далі жити тут", – каже пані Віра.

Водоканал визнає свою провину частково і обіцяє покарати працівників, які діяли непрофесійно.

"Я відповідаю тільки за дії своїх працівників і, на жаль, я бачу, що у цьому разі вони не спрацювали оперативно. Що стосується нашої підвідної труби, як ви бачите, вона стара, і до того ж, сам колодязь був заасфальтований. Для мене це повне безглуздя, тому що це обмежує наш доступ", – коментує ситуацію директор КП "Житомирводоканал" Андрій Нікітін.

Чи можна відновити будинок і чи буде він безпечним для мешканців – тепер з'ясовуватиме спеціальна комісія міськради. Де житимуть постраждалі та чи повернуться до власної оселі - дізнайтеся у сюжеті:

Оксана Трокоз, Олександр Мельничук, Житомир, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Ніби вулкан, і все летить": на Волині обвалилась стіна коледжу – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Робив дражливі для Росії спецрепортажі": що відомо про затриманого у Білорусі журналіста
Наступний матеріал
Розкрадання у військовому виші: суд десять годин наважувався арештувати генерал-майора
Loading...